"Інновації на руїнах: як розвивати амбіційні проекти
на місті іржі та розрухи" - лекція М. Бахматова

За кожною інновацією стоїть її автор і дуже часто особистість і талант автора чи авторів визначають обличчя інноваційного продукту.

Саме тому велику зацікавленість студентів Київського міжнародного університету, які 12 жовтня 2017 року заповнили актову залу університету, викликала лекція Максима Бахматова, керуючого партнера інноваційного центру-містечка Unit.City, "Інновації на руїнах: як розвивати амбіційні проекти на місті іржі та розрухи", у недалекому минулому випускника Київського міжнародного університету спеціальності "міжнародна економіка".

Перед початком лекції Максим мав зустріч з президентом університету, професором Х.В. Хачатуряном, першим віце-президентом, професором Л.І. Шумигорою, під час якої обговорювалися питання співпраці в підготовці фахівців з інформаційних технологій. Модератор зустрічі - доцент К.Е. Дьомічев (к.т.н., керівник департаменту ліцензування та акредитаціі КиМУ).

Максим досить детально розповів про шляхи свого професійного зростання, акцентувавши увагу студентів на тому, що робити перші кроки на шляху власного професійного становлення потрібно ще в студентські роки. Ніщо так просто не дається, стверджує пан Бахматов, потрібен різний досвід: робота в колективі, робота з клієнтом, можливість реально оцінити власні знання та здібності, уміння нести відповідальність за результати своєї справи.

Почавши у студентські роки працювати оператором саll-центру МТС, Максим нині - успішний бізнесмен, який пройшов шлях власника IT-компанії УГЕ GmbH, засновника і продюсера українського Comedy Club (2014 р.). Беручи участь у благодійному проекті "Частинка серця", він провів 33 дні за склом вітрини магазину "Цитрус" на Хрещатику. Тоді вдалося зібрати близько 1,6 млн грн на покупку кардіоімплантів для порятунку життів 32 дітей із вродженими вадами серця.

Від 2014 року разом із партнером Максом Яковером (директор з розвитку НЕУ) стає генеральним директором Національного експоцентру України (ВДНГ). За півтора року роботи на ВДНГ М. Бахматов і М. Яковер із збиткового перетворили Експоцентр на прибутковий, зуміли кардинально змінити його історію. Територія стала всесезонним родинним центром відпочинку. Нові керівники підійшли до питання розвитку комплексно. Тепер тут, крім порожніх будівель, лісу і доріжок, є локації для спортсменів, басейн, кінотеатр, концерт-хол, дитячі комплекси та інше.

Найбільшу зацікавленість студентів викликала інформація щодо найбільшого в Україні інвестиційного проекту Unit.City у форматі "інноваційного парку", який успішно реалізують Максим Бахматов і Макс Яковер останні 3 роки. Інвестором проекту (200 млн дол. США) є підприємець Василь Хмельницький, засновник фонду K.Fund.

У хай-тек-містечку працюватиме до 15 тисяч висококваліфікованих фахівців і не тільки ІТ-сфери, але й усіх галузей креативної економіки: технологічні компанії, цифрові медіа, хай-тек-підприємці та стартапи, інкубатори й акселерати, освітні, наукові та культурні проекти. Концепція технопарків і наукових парків (innovation districts чи areas of innovations) успішно розвивається останні 30 років на Заході.

Студенти дізнались, що в жовтні вже була відкрита перша частина бізнес-кампусів Unit.City, готується до запуску в найближчий час ще 4. Корпоративними акселераторами в Unit.City займається підприємство Radar Tech, яке вже запустило свій перший проект спільно з компанією "Київстар".

Unit.City - місце для талановитої молоді. 2016 року відкрито фабрику програмування - Unit Factory, яка готує ІТ-фахівців за інноваційною методикою, оголошено вже другий набір абітурієнтів (800 осіб), навчання безкоштовне за умови подальшої роботи випускників в Україні протягом 3 років.

Після закінчення лекції Максим Бахматов ще тривалий час спілкувався зі студентами, відповідав на їх питання й отримав багато хороших оцінок своєї діяльності від вдячних студентів.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ