Робота в кадрі:
майстер-клас Тетяни Висоцької, телеведучої програми
"Вікна" (СТБ)

Професія телеведучого – досить непроста, але разом з тим є надзвичайно цікавою і престижною. Своє місце в телеефірі завойовують не яскравою зовнішністю. Для роботи на ТБ стане в нагоді ціла низка якостей: володіння приємним тембром голосу, уміння впоратися з емоціями в будь-якій ситуації, чітко, лаконічно й переконливо викладати думки, швидко реагувати у форс-мажорних ситуаціях і, головне - бути командним гравцем.

Про все це і навіть більше розповіла гостя Київського міжнародного університету Тетяна Висоцька, телеведуча інформаційно-аналітичної програми «Вікна» (канал «СТБ») 10 жовтня 2017 року на зустрічі зі студентами-журналістами І-ІІІ курсів (організатор – професор А.І. Некряч, проректор з наукової роботи, д.політ.н.).

Це був перший візит пані Тетяни до КиМУ, тож директор Інституту журналістики, доцент О.Ф. Самойлов напередодні лекції провів ознайомчу екскурсію університетом, показавши матеріально-технічну базу навчальної телестудії, у якій саме проходила робота над черговим випуском телепрограми «Студентський квиток».

Знайомство зі студентами Тетяна Висоцька почала з розповіді про власний досвід становлення як професіонала в журналістиці, зокрема - про першу роботу на Херсонському телебаченні.

Під час лекції гостя дала слушні поради студентам як підвищити власну ерудицію та здобути молодому фахівцю практичні навички: «Практикуйте здобуті теоретичні знання. Ваш сайт, газета, програма, яку ви готуєте... Пробуйте всюди, де зможете набути навичок. Це - як плавати в басейні: якщо не будеш робити рухи і відпрацьовувати своє дихання, так само як налаштування голосу в ефірі, тоді нічого не вийде. Це постійна робота над собою. Не можна йти на телебачення, декларуючи сухе бажання стати телеведучим. Якщо ви прийшли в професію аби просто перечекати і нічого навіть не спробувати донести людям, тоді можливо саме зараз потрібно задуматися чи на своєму ви місці?! Адже журналіст - це людина, яка повинна хотіти поділитися, хотіти горіти, відчувати, завтра впасти, піднятися, знову знайти натхнення, уміти співпереживати людям… Це важко, але це професія балансу. Треба навчитися балансувати між об’єктивністю і своїм суб’єктивним сприйняттям, між перевіркою фактів і трохи додаванням власних емоцій через певні деталі. Чому ви тут, чому ви вирішили бути журналістами? Це дуже важливо зрозуміти й усвідомити для чого тобі ця професія. Це допоможе тобі зрозуміти сенс свого буття».

Київський міжнародний університет дякує
Тетяні Висоцький за відкриту та щиру розмову,
яка однозначно не залишила байдужими молодих фахівців,
про що свідчили активні питання студентства.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ