Лекція–зустріч студентів КиМУ з послом Малайзії

КиМУ

Серед багатьох напрямів діяльності Київського міжнародного університету одним із найважливіших є програма розвитку міжнародних зв’язків, яка передбачає зустрічі, лекції представників дипломатичного корпусу країн, міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Так, наприклад у 2016-2017 н.р. університет відвідали та виступили з лекціями: Посол Представництва ЄС в Україні пан Х. Мінгареллі, Надзвичайні та Повноважні Посли країн Індії, Норвегії, Сирії, Палестини. Такі зустрічі мають величезне значення для якісної підготовки дипломатів, перекладачів.

У межах програми 24 жовтня 2017 року в Київському міжнародному університеті відбулася зустріч студентів спеціальностей міжнародні відносини, міжнародне право, міжнародні економічні відносини, міжнародний туризм, переклад і викладачів з Надзвичайним і Повноважним Послом Малайзії в Україні паном Датук Аюф Бачі, який виступив з лекцією на тему: «Відносини: Малайзія–Україна, стан та перспективи розвитку». Робоча мова – англійська. Модератор зустрічіпрофесор Тіменко І.В., (к.філол.н., директор Інституту міжнародних відносин КиМУ).

Під час бесіди з президентом Університету професором Хачатуряном Х.В. обговорювалися питання співпраці посольства з Київським міжнародним університетом, налагодження співпраці з провідними університетами Малайзії, проведення оглядової екскурсії в Посольство Малайзії в Україні для майбутніх дипломатів з метою їх ознайомлення зі специфікою роботи дипломатичного представництва даної країни за кордоном.

У своєму виступі, який супроводжувався комп’ютерною презентацією, пан Посол представив історичну та культурну спадщину Малайзії, схарактеризував шляхи поетапного економічного піднесення своєї держави в період незалежності та 20-річний період становлення двосторонніх відносин між нашими країнами. Найбільший прогрес досягнуто в торговельно-економічній сфері, зокрема, обсяги двосторонньої торгівлі між нашими країнами збільшились у 9 разів і 2016 р. становили 294 млн дол. США. Нині Україна є другою країною після Росії за обсягом двосторонньої торгівлі з Малайзією серед країн Східної Європи та СНД. Позитивним здобутком відносин є те, що в Малайзії сформувалася думка, що Україна є місцем, де можна здобути високоякісну вищу освіту, зараз в українських вишах було підготовлено понад 3000 висококваліфікованих фахівців з Малайзії. Усе більшу роль у загальнолюдських контактах відіграє туризм, адже щорічно країну відвідують понад 3000 українців, спрощено візовий режим для громадян як Малайзії, так і України, що сприяє подальшому налагодженню бізнесових і туристичних зв’язків між нашими країнами.

Після закінчення лекції пан Посол відповів на питання студентів, яких цікавило таке: на якій стадії відбувається розслідування катастрофи малайзійського боїнга МН17; чи можна вважати регіональну організацію АСЕАН інструментом, який гарантує безпеку в регіоні Південно-Східної Азії; що передбачає ініціатива уряду Малайзії “Transformasi Nasional 2050”; чи планується розширення співпраці з університетами України і в яких напрямках; чи є контрольованою ситуація в штаті Сабах і чи співпрацює Малайзія з урядом Філіппін у цьому питанні та ін.

Наприкінці зустрічі студенти подякували пану Послу за інформативну і корисну лекцію, вручили сувеніри, зробили спільні фотографії.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток»

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ