Голова Представництва Європейського Союзу в Україні,
Посол Хюг Мінгареллі в КиМУ

Серед багатьох напрямів діяльності Київського міжнародного університету одним із найважливіших є програма розвитку міжнародних зв'язків. У межах цієї програми 11 квітня 2017 року відбувся візит до університету Посла Представництва ЄС в Україні пана Хюга Мінгареллі, його виступ з лекцією “Stronger Together: building EU-Ukraine political and economic partnership” перед студентами та викладачами Інституту міжнародних відносин, Юридичного та Інституту лінгвістики і психології. У зустрічі також узяла участь пані Віра Рибак – менеджер сектору освіти і науки Представництва ЄС в Україні. Робоча мова зустрічі - англійська.

Пан Посол зустрівся з керівництвом університету – президентом, професором Хачатуряном Х.В., віце-президентом, професором Шумигорою Л.І., віце-президентом з міжнародного співробітництва професором О. Ведріним, які ознайомили гостя з його історією та досягненнями, надали інформацію щодо шести проектів Київського міжнародного університету реалізованих у співпраці з університетами Європи за програмою ТЕМПУС (2004-2014 рр.), провели екскурсію до кабінетів і лабораторій, створених у межах програми, зокрема: ресурсний центр; конференц-зала для проведення відеолекцій, телемостів; судова аудиторія; комп'ютерна лабораторія; інформаційний студентський центр, а також ознайомили з діючими нині спільними освітніми програмами КиМУ з університетами Польщі, Латвії, Франції.

Почесного гостя представила студентам директор Інституту міжнародних відносин КиМУ професор Тіменко І.В. зазначивши, що пан Хюг Мінгареллі є одним із знаних у Європі дипломатів і висловила запевнення, що його діяльність сприятиме поглибленню відносин України і ЄС.

У виступі пана Посла звучали твердження того, що Україна має всі шанси стати розвиненою європейською державою і завжди є в центрі уваги ЄС, насамперед у зв’язку з російською агресією на Сході. Ті труднощі, які мають місце, треба долати як можна швидше, це стосується передусім подолання корупції, глибшого впровадження демократичних реформ, створення сприятливих умов для залучення європейських інвесторів, зокрема в такі галузі, як енергетичний і газовий сектори, сільське господарство, навколишнє середовище, поглиблення співпраці в галузі освіти. Уже чимало позитивного зроблено на цьому шляху в Україні, працюють нові інституції (НАБУ, Спеціалізована антикорупційна прокуратура), але ще багато чого потрібно зробити, тому не можна зупинятись, а тільки йти вперед.

Студенти мали можливість поставити гостю питання, зокрема: чи вважаєте, що розширення членів Норманського формату сприятиме його ефективності; чи матиме Brexit вплив на Європейські та глобальні політичні процеси; строки введенння безвізового режиму та чи може це спровокувати від’їзд до ЄС великої кількості українців; якою є роль молоді в процесі європейської інтеграції України та ін.

Наприкінці зустрічі Тайя Аврам, студентка III курсу спеціальності міжнародне право, подякувала пану Послу за інформативну, цікаву лекцію, підтвердивши те, що українська молодь підтримує курс України на європейську інтеграцію, висловила впевненість, що Україна подолає всі труднощі на цьому шляху та вручила гостю книги з історії України, її культурної спадщини , а також історії розвитку Київського міжнародного університету.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ