Студенти КиМУ в ролі перекладачів–екскурсоводів

24 березня 2017 року студенти IV курсу Інституту лінгвістики та психології Київського міжнародного університету спеціальності «переклад» (англійська та німецька мови) під керівництвом доцента Ю.А. Борисенка (кафедра германських мов і перекладу) спільно з центром німецької мови та європейської культури під керівництвом Йоганна Аманна організували екскурсію німецькою мовою для партнерів КиМУ з ФРН та Австрії до Музею Миколи Лисенка, який розташований в центрі Києва на вулиці Саксаганського.

Студенти познайомили гостей з експозицією музею, яка повністю відтворює життя та творчу діяльність основоположника української класичної музики, славетного піаніста, хорового диригента, засновника національної мистецької освіти і видатного громадського діяча Миколи Віталійовича Лисенка.

Гості були вражені високим рівнем знань студентів німецької мови та якісно організованою екскурсією, тому що, як звичайно, туристи з цих країн віддають перевагу екскурсіям німецькою мовою, а не англійською, як це роблять більшість екскурсійних бюро. Як зазначив один із гостей пан Петер Осенкоп з Бремена: «… чудово, що ваші студенти проводять екскурсії музеями, про які нічого не зазначено в німецькомовних путівниках, але варті того, щоб їх відвідати, передусім коли йдеться про класичних діячів, бо, як ви знаєте, німці є шанувальниками класики, найбільше музики».

Пан Йоганн Аманн запропонував студентам здійснити наступну екскурсію до музею Шевченка, оскільки М. Лисенко більшість своїх фортепіанних творів написав на вірші Т. Шевченка. Студенти погодились і почали активно готуватися до екскурсії до музею Т. Шевченка.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ