Майстер-клас: «Мій професійний шлях – це військова журналістика»

13.02.2018

Забезпечення інформаційних інтересів в умовах війни, стало однією з найнагальніших сучасних проблем. На сьогодні, військова журналістика в Україні – справа більш аматорська, аніж професійна.

Щоб ознайомити студентів, які вже свідомо бачать себе в майбутньому в ролі військового журналіста, 13 лютого 2018 року до Інституту журналістики (директор - О.Ф. Самойлов, к.і.н, доцент) КиМУ було запрошено члена Національної спілки журналістів України, головного редактора журналу «Військо України» з 1994 по 2004 рр. Болотнюка В’ячеслава Андрійовича. Слухачами майстер-класу стали студенти І курсу спеціальності «журналістика» та ІІІ курсу Коледжу КиМУ спеціальності «видавнича справа та редагування» (організатор - к.і.н., заслужений журналіст України, професор Кривошея Г.П.).

В’ячеслав Андрійович пригадав роки навчання у Львові на факультеті журналістики, про народження ідеї та створення часопису «Військо України», котрий випускається від першої річниці незалежності України по сьогоднішній час під егідою Міністерства оборони України.

В своєму виступі, гість неодноразово зосереджував увагу молодих фахівців слова, на тому, що професія журналіста – це вміння бути якісним дипломатом: «Професійний журналіст, повинен завжди вміти увійти в контакт зі співрозмовником. Беручи інтерв’ю, вчіться вислухати людину повністю, а в ваш матеріал - відібрати і викласти найголовніше. В військовій тематиці, ви будете часто стикатися з тим, що потрібно просто вміти співчувати і співпереживати. Вчіться цьому. А зараз, черпайте знання, втягуйте науку і найголовніше – вчіть іноземну мову. Це фундамент нашої з вами професії».

Окрім журналістики, Болотнюк В.А. впевнено називає своїм «другим крилом життя» - музику. В’ячеслав Андрійович автор і виконавець пісень, тексти яких, переважно присвячені саме військовій тематиці. На рахунку автора більше ніж 40 музичних композицій. Наприкінці зустрічі, В’ячеслав Андрійович презентував останню свою композицію «Пам’яті героїв» присвячену військовослужбовцям Збройних сил України.

Інститут журналістики КиМУ щиро дякує В’ячеславу Андрійовичу
за душевну зустріч та по справжньому важливі і мотивуючі
настанови для майбутніх фахівців!

26 06/2018
23 05/2018