Лекція «Сучасний стан ЄС та ініціативи Емануеля Макрона для Європи, перспективи розвитку ЄС» та презентація телевізійної програми «Західний голос з Олів'є Ведріним» у КиМУ

19.02.2018

19 лютого 2018 року президент Європейського Економічного і Соціального Комітету (2013-2015рр), засновник Європейської асоціації малого та середнього бізнесу в парламенті ЄС пан Анрі Малосс (Mr. Henri Malosse) та спікер ЄС (2014-2017 рр), президент Continental European Club пан Олів'є Ведрін ( Mr. Olivier Vedrine) мали зустріч зі студентами та викладачами Київського міжнародного університету. У ході зустрічі пан А. Малосс виступив із лекцією «Сучасний стан ЄС та ініціативи Емануеля Макрона для Європи, перспективи розвитку ЄС» («The current state of the European Union and the initiative of Emmanuel Macron for Europe, the European Union’s development prospects»), пан О. Ведрін представив нову телевізійну програму «Західний голос з Олів'є Ведріним» на Oboz.TV (The western voice with Olivier Vedrine). Робоча мова зустрічі – англійська.

У зустрічі взяли участь: президент університету, професор Хачатурян Х.В.; студенти та викладачі спеціальностей: міжнародні відносини, міжнародне право, міжнародні економічні відносини, менеджмент, міжнародний туризм. Модератор заходу – директор Інституту міжнародних відносин КиМУ, професор Тіменко І.В.

У своєму виступі пан Малосс підкреслив, що Європейський економічний і соціальний комітет є європейською структурою, яка представляє громадянське суспільство двадцяти восьми країн-членів ЄС, є підтвердженням важливості побудови міцного мосту між інститутами ЄС та громадянським суспільством. Охарактеризував принципи діяльності ЄС, підтвердивши свою симпатію амбіційному проекту створення об'єднаної Європи. Велику зацікавленість проявили студенти до плану масштабного реформування ЄС, який був запропонований президентом Франції Емануелем Макроном (спільні податки і бюджет, інтеграція в питаннях оборони і освіти), тобто це ті відношення, які зроблять Європу більш згуртованою і сильною перед зовнішніми викликами.

Лекція через 25 хвилин перейшла у формат дискусії, оскільки викликала у студентів багато питань: який бізнес чи галузь в Україні можуть зацікавити європейських інвесторів; який порядок відкриття українського бізнесу в ЄС; якою на Ваш погляд має бути публічна дипломатія України чи відповідає вона сьогодні кращим зразкам; хто із відомих політичних діячів ЄС підтримує ініціативу Емануеля Макрона, а хто проти; наслідки «Брексіту» для Ірландії та Шотландії» та ін.

Пан Олів'є Ведрін провів презентацію телепрограми «Західний голос з Олів'є Ведріним» на Oboz.TV, учасниками якої є політичні аналітики, опозиціонери, журналісти і, яка відображає події на Заході та їх наслідки для України, українські питання на порядку денному західного світу.

Наприкінці зустрічі студенти подякували гостям за інформативну і корисну інформацію, вручили сувеніри та зробили спільні фото.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток».