Круглий стіл «Холодна війна та її негативний вплив на міжнародну атмосферу в другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.»

16.11.2016

Витоки, політичні та воєнні аспекти холодної війни, яка разом з Першою і Другою світовими війнами становила одну з найдраматичніших сторінок в історії ХХ століття, упродовж тривалого часу досліджувалися й оцінювалися науковцями та засобами масової інформації в багатьох країнах світу.

Так, 16 листопада 2016 року в Київському міжнародному університеті відбувся круглий стіл на тему «Холодна війна та її негативний вплив на міжнародну атмосферу в другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.», організований кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства (к.і.н., доцент І.І. Судак).

Метою круглого столу було обговорення ролі та значення міжнародної політики періоду холодної війни. Студенти КиМУ 1-го курсу спеціальності міжнародне право та 2-го курсу спеціальності право Коледжу КиМУ отримали можливість виступити з власними науковими дослідженнями на запропоновану тему, які супроводжувалися змістовими мультимедійними презентаціями. Дослідникам вдалося знайти унікальні архівні фото- та відеоматеріали, які і були представлені під час доповідей. Робочими мовами були англійська, українська, російська.

• На засіданні прозвучали доповіді на теми:
  • Микита Івасишен - "The Cold War - the characteristics and progress";
  • Діана Поліщук – "Нерозгаданий сфінкс Ленінграда" (постать А. Жданова);
  • Олександр Томсон - "Korean war";
  • Злата Гуцуляк - "Берія - останній лицар Сталіна" (доповідь-розслідування);
  • Влад Савсюк - "Хрущов - вбивця";
  • Валерія Коваленко - "Скалічені в'єтнамською війною";
  • Костянтин Чучвага - "Афганська війна";
  • Катерина Бєлкіна - "США - Сомалі";
  • Владислава Кушнір - "Останні спроби порятунку СРСР" (епоха розпаду СРСР);
  • Кучеренко Дар'я - "Горбачов - єдиний президент СРСР";
  • Кирило Гайовий - "Незагоєні пострадянські рани" (наслідки розпаду Радянського Союзу);
  • Анжеліка Амелічева - "Політика В. Путіна щодо України".

Тож, підбиваючи підсумки, можна стверджувати, що відповідальність за розв’язання холодної війни, її руйнівний, вибухонебезпечний характер покладалася винятково на країни соціалізму та міжнародний комуністичний рух.

Факти, оголошені в доповідях студентів, доводять, що всі ми, на жаль, є свідками й учасниками холодної війни, яка триває й дотепер.

Доповідачі з легкістю відповідали на всі поставлені питання зацікавленої аудиторії слухачів.