Подорож Україною в часі та просторі - враження студентів

Нині більшість з нас є скептично налаштованими особами. Саме така людина, прочитавши назву, напевно, подумала, що рзараз ітиметься про телепортацію чи потойбічний світ або інші не до кінця зрозумілі для нас речі.

Але ми, перший курс бакалаврату зі спеціальності «міжнародне право», розвіємо ваші сумніви і зведемо їх до більш матеріальних і допустимих для кожного речей. Ми вкажемо вам шлях до місця, де можна поринути в часи, коли ще ніхто не знав, що таке WI-FI.

18 жовтня 2016 року студенти Юридичного інституту здійснили екскурсію до Національного музею народної архітектури та побуту М.І. Пирогова і протягом одного дня побували на Полтавщині і Наддніпрянщині, на Поліссі, Поділлі і в Карпатах. Організатордоцент Панфілова Ю.М. (к.ю.н., директор Юридичного інституту).

Студенти із задоволенням відгукнулись на пропозицію взяти участь в екскурсії і не пошкодували. За три години ми обійшли величезну територію, побували в різних частинах України завдяки архітектурним пам’яткам Полісся, Галичини, Поділля, Слобожанщини, Придніпров’я. Кожного з нас полонив розмах і краса музею. Підходиш до вітряних млинів і хатинок ближче - і немов оживають ілюстрації до «Кобзаря» або народних казок. Дивуєшся: ці будиночки будували за картинками чи картинки малювали саме з цих будиночків?

Прекрасні краєвиди, розмаїття могутніх дерев, обпилених осіннім золотом, коні на галявинах, вітряні млини, у яких, за словами нашого екскурсовода Олександра, жила нечиста сила: «Ой там чортик, та у млиночку…» Атмосфера українського колориту заворожує та поглинає. Найбільше це відчутно, коли переступаєш поріг хати із солом’яною стріхою, де глиняні стіни, мабуть, ще пам’ятають запах тодішніх паляниць. На додаток ми скуштували деякі страви української кухні: вареники з картоплею та сальцем, підсмажені до рум’яної скоринки ковбаски та млинці із сиром. Культурно збагатившись, насміявшись від душі та наївшись досита з прекрасним настроєм ми поїхали додому, розуміючи що це перша, але не остання наша подорож широчінню нашої рідної країни.

Долучаючись руками і серцем до того сакрального простору, який формувався впродовж віків поколіннями предків, першокурсники, разом із старшими курсами та викладачами, спробували стати однією командою, у якій панує повага та підтримка, де кожен, залишаючись особистістю, є найважливішим складовником свого Юридичного інституту та КиМУ в цілому.

За матеріалами Бєлкіної Катерини
(І курс спеціальності «міжнародне право»).

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ