Х Всеукраїнський VІІ Міжнародний фестиваль «Молоде телебачення» імені Вадима Чубасова

12 травня 2016 року в Київському БУДИНКУ КІНО відбулося закриття Х Всеукраїнського VІІ Міжнародного фестивалю «Молоде телебачення» імені Вадима Чубасова, який проводився Київським міжнародним університетом у співпраці з Національною спілкою кінематографістів України, Національною спілкою журналістів і став реальним шансом для талановитих і молодих працівників українського та зарубіжного телеефіру презентувати власну творчу майстерню. У Фестивалі-2016 взяли участь 600 учасників, серед яких представники Києва, Вінниці, Луцька, Тернопіля, Рівного, Херсона, а також таких країн, як Венесуела, Іспанія, Нігерія.

Конкурсанти змагались в таких номінаціях:
1. Інформаційна програма.
2. Публіцистична програма.
3. Науково-пізнавальна програма.
4. Постановочна відеоробота.
5. Музичний відеокліп.
6. Програмний продукт (реклама, анонс, заставка, соціальна реклама).
7. Анімаційна відеоробота.
8. Програми для дітей і молоді.
9. Студентська відеоробота.
10. Критичні і наукові розробки в галузі екранної творчості.

Роботи оцінювало журі у складі:
- президент фестивалю – режисер-практик, професор Ірина Дніпренко;
- голова Національної спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії України ім. О. Довженка Сергій Тримбач;
- генеральний директор телеканалу «Інтер» Андрій Бенкендорф;
- лауреат Державної премії України імені Т. Шевченка, кінорежисер, телеведучий Анатолій Борсюк;
- народна артистка України Тетяна Цимбал;
- генеральний директор телекомпанії «ЦК» Олександр Савенко;
- заслужений артист України, професор КиМУ Микола Олійник;
- директор Першої національної школи телебачення в Україні Олексій Кобелєв.

З 2013 року Оргкомітет фестивалю для переможця в номінації «Постановочна відеоробота» започаткував спеціальний приз імені кінорежисера Андрія Бенкендорфа, а з 2016 року в номінації «Краща тележурналістська робота» започатковує спеціальний приз імені Тамари Щербатюк.

Цьогорічний фестиваль було присвячено пам’яті легенди українського телебачення Тамари Щербатюк (заслужений працівник культури України, кавалер ордена княгині Ольги, працювала на українському телебаченні з 1950-х років, майже від його заснування. У 60-ті роки була в ефірі першою журналісткою з фаховою освітою. Вела першу розважальну молодіжну програму «Інтерклуб», 1960 року була однією з ведучих першого телемосту Київ–Москва. Від 1960-х років займалася викладацькою діяльністю, була причетна до створення першої кафедри телебачення і радіомовлення в Україні. 1988 року створила авторський проект програми для літніх людей «Надвечір'я», яка існує вже 27 років на українському ТБ і ведучою якої Тамара Щербатюк була до останнього моменту свого життя).

У закритті фестивалю взяли участь випускники Вадима Чубасова і Тамари Щербатюк їх колеги зі спогадами про корифеїв українського телебачення а також студенти Київського міжнародного університету та Національного університету імені Карпенка Карого.

На переможців чекали позолочені статуетки Ніки, дипломи переможців, спеціальні призи імені Андрія Бенкендорфа та імені Тамари Щербатюк. Із 600 конкурсантів 32 стали переможцями.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ Х ВСЕУКРАЇНСЬКОГО, VІІ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ «МОЛОДЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ» ІМЕНІ ВАДИМА ЧУБАСОВА!

Серед них:
  • приз імені Андрія Бенкендорфа, номінація «Постановочна відео робота», «NANJO» - Марієла Кардозо, Венесуела;
  • приз імені Тамари Щербатюк, номінація «Краща тележурналістська робота» - Костянтин Грубич, Україна.
  • Радіємо і вітаємо з перемогою випускників та студентів Київського міжнародного університету:

• диплом І ступеня, номінація «Публіцистична програма», «ГОЛОС» - Володимир Паляниця, випускник КиМУ-2016;
  • диплом ІІ ступеня, номінація «Постановочна студентська відеоробота», «ЯНГОЛ» - Марія Компанець, випускниця КиМУ-2015;
  • диплом І ступеня, номінація «Публіцистична програма», «СЛІДАМИ ЛЮТНЕВОГО СНІГУ», Вінницька ОДТРК «Вінтера» - Світлана Малик, студентка КиМУ;
  • спеціальний диплом журі в номінації «Студентська відеоробота», «НАВІКИ ТВІЙ», за сучасне прочитання класичного твору - Наталія Кудрик, студентка КиМУ;
  • спеціальний диплом студентського журі за кращу акторську роботу в номінації «Постановочна відеоробота», «ЧОГО Я ХОЧУ» - Олександра Башкатова, студентка КиМУ;
  • спеціальний диплом журі в номінації «Студентська відеоробота», «ХУДОЖНИК UA», за творче рішення - Салеомона Андрія, студентка КиМУ.

Усім учасникам фестивалю бажаємо нових професійних здобутків і перемог!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ