«Шлях з бізнесу до політики і назад»
лекція Айвараса Абромавичуса

2 грудня 2016 року відбулася зустріч студентів спеціальностей менеджмент, економіка, міжнародні економічні відносини та міжнародні відносини Київського міжнародного університету з Айварасом Абромавичусом (екс-міністром економічного розвитку і торгівлі України (2014–2016), людиною, яка запустила цілу низку ключових реформ, що продовжують упроваджуватись Міністерством і вже мають перші успішні результати). Тема зустрічі – «Шлях з бізнесу до політики і назад» («The way from business to politics and back»).

Спочатку почесний гість зустрівся з президентом КиМУ, професором Хачатуряном Х.В., щоб обговорити напрями співпраці, познайомитись з історією становлення та розвитку Київського міжнародного університету. Модератор зустрічі - професор Тіменко І.В. (проректор з іноземних мов, директор Інституту міжнародних відносин).

У своєму виступі пан Айварас розповів про свій незвичайний шлях з бізнесу до політики та назад, ті досягнення, які вдалося здійснити очолюваним ним Міністерством, зокрема: макроекономічна стабілізація, реформа енергетичного сектору, очищення банківського сектору, прозорість держзакупівель, а також чому так важко ідуть реформи, звідки беруться корупціонери і хабарники, бюрократія в державних органах, сучасні вимоги до підбору керівників підприємств і міністерств, проблеми з репутацією українського бізнесу, висловив власний погляд на майбутнє України (...20-25 років чиновники роблять одні й ті ж помилки, тоді як світ рухається в напрямку сучасних технологій, інновацій, які абсолютно не сумісні з корупцією, тому зламати стереотипи і досягти успіху можуть ті, хто приходить зі свіжими поглядами).

На думку пана Абромавичуса, основною проблемою нині в Україні є криза довіри, неможливість з нульовим рейтингом зробити реформи, низький рівень інвестицій, адже закордонних інвесторів насамперед цікавить як захищені права інвесторів в Україні, наскільки справедливо працюють суди. Він упевнений, що майбутнє країни - за молоддю, яка інвестує власний час у саморозвиток і здатна брати на себе виклики сьогодення. Тому потрібно починати розв'язувати глибинні проблеми, виховувати цінності, починаючи із шкільної парти.

Інформація гостя викликала зацікавленість студентів, завдяки яким лекція перейшла у формат дискусії. Студенти поставили гостю багато питань, як то:
Що є спільного між бізнесом і політикою?; Чи впливає на розвиток української економіки відсутність середнього класу?; Прокоментуйте рішення останнього саміту Україна-ЄС?; Чому Європа дуже повільно відкриває свої ринки для української сільгосппродукції?; Чи можна взагалі подолати корупцію в Україні?

На прощання студенти, викладачі висловили думку, що лекція була надзвичайно цікавою, інформативною, корисною, і достойно оцінили точку зору Айвараса Абромавичуса на рішення щодо проблем в економіці України.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ