МОДЕЛЮВАННЯ ЗАСІДАННЯ РАДИ БЕЗПЕКИ ООН
СТУДЕНТАМИ ЮРИСТАМИ-МІЖНАРОДНИКАМИ КиМУ

Модель ООН - рольова гра, під час якої імітується робота структур Організації Об'єднаних Націй. Це чудова нагода для майбутніх фахівців з міжнародного права відшліфувати власні ораторські навички, отримати досвід справжніх дебатів, приміряти на себе роль світових лідерів і краще зрозуміти як працює найбільша світова політична організація. Уперше подібний захід відбувся 1923 року, коли студенти Нью-Йоркського університету вирішили змоделювати Лігу Націй.

Моделювання засідання Ради Безпеки ООН традиційно проходить у Київському міжнародному університеті. 8 грудня 2016 року майбутні фахівці з міжнародного права, а нині студенти I-IV курсів, змоделювали засідання Ради Безпеки, яке мало не просте завдання: розробити конкретні шляхи підтримки миру і безпеки в регіоні Близького Сходу, зокрема «Розв'язання проблем у Сирії» (організатор – доцент Ю.М. Панфілова, директор юридичного інституту, к.ю.н.). Робочі мови – українська, англійська, російська.

Студенти з міжнародного права представили 15 країн-учасників засідання, серед яких:
  • Іспанія - Діана Цемко, ІІ курс.
  • Франція – Христина Яковенко, ІІ курс.
  • Венесуела – Дарина Сафієва, І курс.
  • Малайзія – Алекс Томсон, І курс.
  • Китай – Вікторія Грозян, ІІ курс.
  • Нова Зеландія – Анастасія Дячинська, ІV курс.
  • Сенегал – Данило Дунаєв, ІІІ курс.
  • Уругвай – Святослав Гончаренко, І курс.
  • Японія – Кирило Дубинський, ІV курс.
  • Ангола – Микита Погодін, ІІ курс.
  • Єгипет - Аміра Ітауі, ІІ курс.
  • США - Анастасія Скрипник, ІІ курс.
  • Україна – Тая Аврам, ІІІ курс.
  • Президент України – Максим Єрохін, ІІ курс.
  • Росія - Євген Рибчинський, ІІІ курс.
  • Великобританія – Ніка Берідзе, ІІ курс.

• Голова Ради Безпеки ООН – Костянтин Мейсар, ІІІ курс.
  • Секретар Ради Безпеки ООН – Ася Телегіна, ІV курс.
    До складу журі увійшли:
  • Т.В. Данченко – проректор з навчально-виховної роботи, к.ю.н., професор;
  • Ю.М. Панфілова – директор юридичного інституту, к.ю.н., доцент;
  • І.І. Судак – заступник завідувача кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, к.і.н., доцент;
  • А.О. Сапарова – завідувач кафедри теоретичних та приватно-правових дисциплін, к.ю.н., доцент.

Під час засідання студенти продемонстрували досконалі ораторські здібності та дипломатичні навички, уміння аргументувати і відстоювати інтереси країни, яку вони представляли. За допомогою дискусій та дебатів вони досягли згоди в побудові стратегії щодо врегулювання миру і безпеки в Сирії, що й було зафіксовано при прийнятті Радою Безпеки ООН резолюції, в ході якої, учасники до кінця відстоювали позиції своєї країни.

На церемонії закриття засідання з підсумками виступила проректор з навчально-виховної роботи, професор Т.В. Данченко, зазначивши, що практика моделювання ООН є важливим освітнім інструментом у навчальному процесі майбутніх юристів-міжнародників і набуті певні дипломатичні навички в майбутньому їм знадобляться. Україні потрібні свідомі, освічені, мислячі громадяни. Тому треба вчитись, тренуватись.

Кожен учасник був нагороджений сертифікатом.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ