Сучасна українська поетеса Анастасія Дмитрук у КиМУ

29 березня 2016 року відбулася творча зустріч студентів Інституту журналістики і Коледжу Київського міжнародного університету із сучасною українською поетесою Анастасією Дмитрук.

Модератор зустрічі - директор Інституту журналістики професор Кривошея Г.П.

Анастасія закінчила Київський політехнічний університет, славнозвісну київську політехніку, яка дала світу багато винахідників і дуже мало поетів. Фахівець з інформаційної безпеки, робота з комп’ютером, і ….раптом поезія – революційна, смілива, пронизана проблемами української сучасності, завдяки якій Анастасія стає надзвичайно популярною не тільки в Україні, а й у Європі.

Поетеса розпочала свою розмову з вірша "Верните нам наше небо! Зачем вы пришли с войной?" та музикального кліпу, у виконанні композитора Зази Заалішвілі. Її щирі емоційні вірші відображають власну позицію щодо військової ситуації на Сході України. Ними вона стверджує, що неможливо бути готовим до війни, неможливо було передбачити ті втрати людські і матеріальні, які несе наша країна на Сході.

Анастасія багато спілкується з бійцями, які воюють у зоні АТО, саме вони надихнули її на вірш-звернення до росіян "Никогда мы не будем братьями…". Написала його на знак протесту проти анексії Криму. "…Він був написаний у часи після розстрілу на Майдані Революції, написаний для українців заради підтримки. Коли я виклала його в Інтернет, то не чекала того, що відбулося потім. Я думала, що його перегляне всього 50, 100 людей, але коли наступного дня я прийшла на роботу і побачила понад 10 000 переглядів, які збільшувались з кожною годиною, перше, що я відчула – це страх...". Литовські музиканти записали відеокліп, який за два тижні на Youtube отримав мільйони переглядів.

"…Цей вірш став початком моєї громадянської лірики, але найчастіше я писала про кохання. Усьому початок є любов, так і мене надихало на вірші перше кохання, потім друге і т.д", - говорить Анастасія ("Извини, я пришла без звонка.", "А ты кто? — ты никто").

Зустріч не залишила студентів байдужими, змусила замислитися про події, що нині відбуваються на теренах нашої Батьківщини. Вони були глибоко зворушені талантом юної поетеси, її натхненням і внутрішнім світлом, душевним теплом її творів, звучали щирі оплески, іноді від сили почуттів в очах присутніх проглядали сльози, адже на екрані змінювалися кадри недавніх подій Революції і протистояння на сході України. На завершення Анастасія прочитала рядки ще одного власного вірша:

Довго можна чекати змін,
та всі зміни почнуться з тебе.
Серед сірих гнітючих стін
знайди сили, повір у себе.

Роз’їдає брехні смола,
світ руйнує безжальна повінь.
Проти свого і всього зла
віднайди в собі світла промінь.

Світлом будь, не ховай лиця.
Задихається світ від зради.
А ти світлом будь до кінця,
проти вітру іди до правди.

Міцно руку мою тримай,
наш вогонь не зупинить злива.
Обирай свій шлях, відчувай –
розв’яжи за спиною крила.

Не чекай в цьому світі змін –
усі зміни почнуться з тебе.
Серед самих високих стін –
знайди сили. Повір у себе.

Прощаючись зі студентами, Анастасія запросила відвідати власну поетичну виставу «Світлом будь», яка відбудеться 14 квітня у Палаці "Україна", м. Київ, за участі талановитих акторів Театру на Подолі та музиканта Тараса Яницького. Режисер вистави — Віталій Малахов.

КиМУКиМУКиМУКиМУКиМУ