Візит Тимчасово повіреного Сирійського посольства в Україні,
в.о. Посла Др. Хасана Хадура до КиМУ

17.05.2016 р. відбувся візит Тимчасово повіреного посольства Сирійської Арабської Республіки в Україні, в.о. Посла Др. Хасана Хадура. Студенти, викладачі Інституту міжнародних відносин Київського міжнародного університету прослухали його лекцію.

Учасниками візиту також були дипломати Посольства, а саме:
Перший секретар посольства пані Абер Салум;
Другий секретар посольства пан Ессам Аль Шахін.

У зустрічі взяв участь президент КиМУ, професор Хачатурян Х.В., який ознайомив гостей з напрямами діяльності КиМУ, зокрема йшлося про поглиблення співпраці КиМУ та Дамаського університету.

Тема виступу сирійського дипломата «Відносини Україна-Сирія: стан і перспективи розвитку» була надзвичайно пізнавальною і через 30 хвилин перейшла у формат дискусії. Зустріч проходила тільки англійською мовою.

У своєму виступі пан Посол зазначив, що Сирія визнала державну незалежність України 28 грудня 1991 року, 31 березня 1992 р. підписано Протокол про встановлення дипломатичних відносин, Угоду про співробітництво та координацію між МЗС України і МЗС САР (Сирійська Арабська Республіка). Посольство України розпочало свою діяльність у Дамаску в лютому 2000 р.

Від самого початку встановлення двосторонніх відносин торговельно-економічне співробітництво між Україною та Сирією розбудовувалося по висхідній з невпинним зростанням товарообороту. Наприклад, 2008 року українській експорт до САР посів третє місце після РФ та Китаю. 2009 року Україна посіла перше місце в загальному сирійському імпорті.

Загальна структура експорту української продукції поділяється на такі основні групи: зернові культури, металопродукція, жири та олії, молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, товари продовольчої групи.

Український імпорт із Сирії складається з калію, фармацевтичної та текстильної продукції.

Зважаючи на події останніх років, як в Україні, так і в Сирії, українсько-сирійські відносини характеризуються паузою в політичному діалозі, яка стала наслідком політичної підтримки Сирією курсу Росії щодо України, а також у зв’язку з голосуванням Сирії проти резолюції ГА ООН “Територіальна цілісність України” 27 березня 2014 р.

При цьому не виключається можливість здійснення співробітництва із САР на тих напрямках економічної, торговельної і гуманітарної галузей, які не підпадають під міжнародні санкції та обмеження щодо Сирії.

Після лекції пан Посол відповів на запитання студентів: чи є реальна можливість мирного врегулювання ситуації в Сирії?; чи існує українська або інші діаспори в САР?; чи можливо уникнути міжнародних конфліктів у сучасному глобалізаційному світі?; що стало причиною конфлікту в країні, це бажання молоді до демократичних реформ, чи є якась інша причина?; яка риса характеру є найголовнішою для дипломата? та інші.

На прощання студенти подарували гостю квіти та зробили спільні фотографії.

Зустріч висвітлювали журналісти газети «Постскриптум плюс» і телепрограми «Студентський квиток».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ