Ознайомчий візит студентів КиМУ до Верховної Ради України

4 грудня 2015 року студенти Інституту міжнародних відносин, Юридичного інституту та Коледжу Київського міжнародного університету відвідали Верховну Раду України. Ознайомча екскурсія була організована доцентами Судак І.І. (к.і.н., кафедра міжнародних відносини та зовнішньої політики КиМУ, заступник директора Коледжу КиМУ) та Бєльською Т.В. (к.держ.упр., кафедра міжнародних відносини та зовнішньої політики КиМУ). Зі славною історією Будинку українського парламенту гостей ознайомила екскурсовод, працівник Верховної Ради України. Студенти були вражені величчю споруди, збудованої 1939 року за проектом архітектора В.Г. Заболотного, отримали інформацію щодо її історії, призначення, архітектури, оздоблення, декоративних елементів.

Будівля ВРУ спроектована у чіткій прямокутно-симетричній формі, її увінчує купол з металу і скла, через який освітлюється зала для сесійних засідань.

В інтер'єрі вестибюля й головного фойє використано класичний художній прийом органічного поєднання архітектури й монументального живопису. Слід виокремити, передусім, велику художню композицію "Квітуча Україна", виконану в плафоні ленінградськими художниками В. і Б. Щербаковими. Розташований у центральній частині стелі головного фойє над парадними сходами, цей плафон ніби продовжує простір інтер'єру. На другому поверсі нам презентували художнє полотно «Державотворення» (художник О.Г. Кулаков), на якому відображено момент прийняття Акта проголошення незалежності України.

Але найбільше студенти були вражені сесійною залою. Пані екскурсовод детально презентувала залу парламентарів і детально інформувала про чинний парламент. До структури сесійної зали належать: партер з секторною системою розміщення місць для народних депутатів України; стіл президії, призначений для Голови Верховної Ради України та двох його заступників; ложа Президента України; ложа уряду (ліворуч від столу президії); ложа для поважних гостей; трибуна для доповідача; балкон, на якому розташовані ложі дипломатичного корпусу та преси, місця для гостей.

Екскурсія до ВРУ була інформативно насиченою, студенти мали змогу побачити на власні очі законотворче серце нашої держави і були вдячні за цю можливість організаторам екскурсії з боку Київського міжнародного університету та Верховної Ради України.

КиМУ КиМУ КиМУ