Круглий стіл «Сучасні міжнародні конфлікти: причини,
сутність і шляхи врегулювання»

КиМУ

23 листопада 2015 р. у Київському міжнародному університеті відбувся круглий стіл «Сучасні міжнародні конфлікти: причини, сутність і шляхи врегулювання», організований науковим відділом КиМУ (професор Некряч А.І., д.політ.н., проректор з наукової роботи), учасниками якого, були студенти спеціальностей «міжнародне право», «міжнародні відносини», «міжнародні економічні відносини» II–III курсів КиМУ.

Актуальність обраної теми для досліджень зумовлена тим, що на сучасному етапі нашої історії міжнародні конфлікти несуть у собі велику небезпеку для світового товариства. Найнебезпечнішою є силова форма розв'язання конфлікту.

Модератор круглого столу, професор Некряч А.І. представила почесного гостя Старовойтенка Р.В. – директора департаменту Українського інституту дослідження екстремізму.

У своєму виступі Руслан Віталійович висвітлив тему ісламського екстремізму та парадигми мультикультуризму в сучасній Європі. Вважалось, що XXI століття буде мирним для людства, але реальність зовсім інша: тривають протистояння, конфлікти, війни, як це було в історії раніше, терористичні акти. Що не так? Чому виникають конфлікти, що сприяє поширенню ісламського екстремізму у світі, чи послідовні у своїй діяльності щодо запобігання конфліктів такі міжнародні організації, як ООН, ОБСЄ? Ці проблеми вимагають власного розв'язення без силових методів, без агресії, завдяки діалогу, мовою порозуміння. Лише суспільство, у якому звертають увагу на проблеми інших, спроможне вижити і перемогти.

Анастасія Телегіна (3-й курс, спеціальність "міжнародне право") поділилася своїми дослідженнями щодо необхідності реформування ООН як умови запобігання конфліктів, навела приклади неефективних дій ООН при розв'язанні проблем на Азійському та Африканському континентах, міграції мільйонів біженців до Європейського Союзу.

Анастасія Дячинська (3-й курс, спеціальність "міжнародні економічні відносини") звернула увагу учасників круглого столу на затяжний арабо-ізраїльський конфлікт, що триває вже понад 60 років, розкрила його історію, сучасний стан і перспективи.

Підводячи підсумки роботи круглого столу, Анастасія Іванівна ще й ще раз звернула увагу майбутніх фахівців у галузі міжнародних відносин на роль привентивної дипломатії, яка базується на 10 принципах міжнародного права, які і визначають керівні правила поведінки суб’єктів, є нормою міжнародних відносин передусім для держав і міжнародних організацій: суверенна рівність держав, непорушність державних кордонів, невтручання у внутрішні справи, загальна повага до прав людини, принцип самовизначення націй, сумлінне виконання міжнародних зобов'язань та ін.

Хід роботи круглого столу висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток» і газети «Постскриптум плюс».

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ