Лекція Вівіан Уокер (США) «Публічна дипломатія: просування інтересів країни за кордоном».

21 травня 2015 року в Київському міжнародному університеті відбулась зустріч студентів і викладачів Інституту міжнародних відносин з Др. Вівіан Уокер, доцентом кафедри стратегічних досліджень Американського університету національної оборони (Вашингтон, США). Пані В. Уокер – відомий фахівець у галузі публічної дипломатії, враховуючи її багатий досвід, як на національному, так і на міжнародному рівнях: міністр-радник Державного департаменту США; заступник посла США в Афганістані, Вірменії та Хорватії; фахівець з публічної дипломатії в Казахстані, Туркменістані, Таджикистані, Тунісі, Марокко, Гаїті.

У зустрічі взяли участь: віце-президент Київського міжнародного університету професор Шумигора Л.І., директор Інституту міжнародних відносин КиМУ професор Тіменко І.В. Робоча мова - англійська.

У своїй лекції «Публічна дипломатія: просування інтересів країни за кордоном» пані Уокер зазначила, що великі зрушення в офіційній публічній дипломатії, які відбуваються, спричинені конфліктами на полі бою і в царині ідей. Базуючись на історії дипломатії США, власному багаторічному досвіді роботи у цій сфері, використавши змістовну мультимедійну презентацію, лектор розкрила основні принципи публічної дипломатії як засобу для ефективного національного впливу, елементи українського бренду та вплив на зарубіжну аудиторію. Під час лекції студенти поставили багато запитань, висловили власне бачення представлення потенціалу України як життєздатного стратегічного партнера на регіональному та глобальному рівнях, зіставляючи нову інформацію з подіями, які відбуваються в Україні.

У процесі обговорення студенти співвідносили інформацію з подіями, що відбуваються в Україні. Зокрема:

• Наскільки глибоко преса США висвітлює події в Україні, який імідж України в США? (Ms. Walker, how deep the United States media cover up the events in Ukraine? What image does Ukraine posses in the USA?);
  • Як Ви оцінюєте ефективність засобів української публічної дипломатії і яке завдання повинно стати найважливішим у нинішній ситуації? (Ms. Walker, how can You estimate the tools of Ukrainian public diplomacy and which task has to become the most important these days?);
  • Які заходи повинен використовувати український уряд для того щоб протистояти неправдивій інформації Кремля? (Ms. Worker, up to You, what Ukrainian government has to do to resist the inadequate Kremlin information?).

Після закінчення лекції та дискусії студенти подякували пані В. Уокер за прекрасну пізнавальну лекцію, подарували квіти, українські сувеніри, альманах “Kyiv International University” та наукові видання 2015 року. Хід зустрічі висвітлювали журналісти газети «Постскріптум плюс» та телепрограми «Студентський квиток».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ