Прес-толока дитячо-юнацьких ЗМІ м. Києва та юних
журналістів агентства “ЮН-ПРЕС”

20 листопада 2015 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася традиційна Прес-толока дитячо-юнацьких ЗМІ м. Києва та юних журналістів агентства “ЮН-ПРЕС”. Понад 600 новачків і професіоналів, майбутніх метрів журналсітики зібралися, аби поповнити свої знання і вміння. Тема цьогорічного заходу “Соціум та шкільні медіа: динаміка взаємодії” висвітлювалась у низці заходів толоки: майстер-класах, змаганнях у Журналістському марафоні, конкурсі "Фотофристайл", виставці шкільних газет і робіт юних фотографів.

Підтримати творчі плани майбутніх журналістів долучились професіонали у галузі журналістики. Так, на урочистому відкритті із привітальним словом виступили науковці Київського міжнародного університету: проф. Кривошея Г.П. – к.і.н., директор Інституту журналістики, заслужений журналіст України,; проф. Тур’ян О.В. – к.психол.н, заслужений журналіст України; проф. Рудаківська С.В. – проректор з довузівської підготовки.

Відповідно до плану заходів був презентований XIV Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики “Перс-весна на Дніпрових схилах” і відеопроекти районних прес-центрів, у яких майбутні журналісти намагалися розкрити власне бачення загальної теми прес-толоки. Під час проведення майстер-класу “Методи отримання журналістської оперативної інформації та технології її написання” Олександр Тур’ян зупинився на методах отримання інформації, дотриманні етики спілкування, знанні медіабезпеки як одного зі способів збереження власної безпеки, та на конфіденційності джерела інформації. На завершенні майстер-класу Олександр Володимирович схарактеризував професію журналіста словами з відомого “Гімну журналістів”: А. Левікова “Трое суток шагать, трое суток не спать ради нескольких строчек в газете… ”.

Журналістика – це динамічне життя з безліччю нових знайомств, ситуацій, вражень, де отримають завжди свіжу інформацію з перших рук і несуть відповідальність за неї. Поринути у світ цієї професії разом із Прес-толокою мав змогу кожен учасник. Кожен набув безцінний досвід і практичні поради, а найкращі команди, що брали участь у Журналістському марафоні та конкурсі юних фотографів, одержали ще й одержали дипломи з подарунками.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ