Лекція «Розвиток міжнародних відносин
України з країнами Арабського Магрибу»
(з нагоди Дня української дипломатії)

Щорічно 22 грудня в Україні відзначається День працівників дипломатичної служби, встановлений Указом Президента в 2005 році. Це свято святкують і в Київському міжнародному університеті – кузні кадрів майбутніх українських дипломатів, тих, хто формуватиме імідж нашої держави в майбутньому.

Так, 21 грудня 2015 р. з лекцією «Розвиток відносин України з країнами Арабського Магрибу» перед студентами 1 – 4-х курсів напряму «Міжнародні відносини» виступив Жупєєв Є.І. – керівник відділу країн Арабського Магрибу департаменту країн Близького Сходу та Африки МЗС України.

Зустрічі зі студентами передувала зустріч п. Жупєєва Є.І. з президентом університету, професором Хачатуряном Х.В., віце-президентом, професором Шумигорою Л.І., директором Інституту міжнародних відносин, професором Тіменко І.В.

У своєму виступі п. Жупєєв Є.І. висвітлив питання реалізації певних трансафриканських проектів України та країн Магрибу (Алжир, Лівія, Мавританія, Марокко і Туніс), причин нестабільності у Східному та Африканському регіонах, безпекового та економічного складників відносин, стану товарообігу національної продукції країн- партнерів і відносин у галузі освіти. Маючи досвід дипломатичної роботи в посольстві України в Саудовській Аравії та Тимчасово Повіренного у справах України в Сирійській Арабській Республіці, Євгеній Ігорович навів конкретні випадки неординарних ситуацій в діяльності українського дипломатичного представництва, пов’язаних з евакуацією громадян України, які склалися, наприклад, у Сирії, Єгипті з початком військових дій у цих країнах.

Під час обговорення студенти отримали відповіді на запитання щодо стану української інформаційної політики в арабських країнах; налагодження українсько-сирійських відносин, які нині характеризуються паузою в політичному діалозі внаслідок політичної підтримки Сирією курсу Росії щодо України; найважливіших факторів для кар’єрного зростання молодого дипломата, зокрема – при роботі в країнах Сходу й Африки з власного досвіду, та ін.

Наприкінці зустрічі викладач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Алексанян В.І. та Аврам Таїсія, студентка   2-го курсу спеціальності «міжнародне право», вручили привітання керівництву МЗС України від колективу студентів, викладачів КиМУ з нагоди Дня працівників дипломатичної служби України.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти програми «Студентський квиток» і газети «Постскриптум плюс».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ