«Передріздвяний час у Німеччині»
( практичне заняття студентів спеціальності
«міжнародне право»)

17 грудня 2015 року відбулося практичне заняття на тему «Передрізвяний час у Німеччині» (організатори – викладачі німецької мови Борисенко Ю. та Олійник Н.), учасниками якого стали студенти III-го курсу спеціальності «міжнародне право», які вивчають, крім англійської мови, ще й німецьку.

Метою заняття було ознайомлення студентів з традиціями Німеччини на початку різдвяного сезону, адже відомо, що різдвяні звичаї в кожному регіоні Німеччини відрізняються через тривалий період роздробленості німецьких земель. Робочою мовою, звичайно, була німецька.

Найяскравіше святкується початок різдвяного сезону в трьох середньовічних німецьких містах – Дюссельдорфі, Кельні та Бонні, а на площах, розташованих у старій частині цих міст, збираються тисячі людей: місцевих жителів і туристів. Про все це студенти розповідали, дискутували, а крім того, кожен учасник презентував найголовніші різдвяні символи, а саме: передріздвяні календар і вінок, розповідали про значення свічок у вінку та традиції святкування передріздвяного періоду, який розпочинався завжди з 11 числа 11 місяця (листопада) об 11 годині і 11 хвилин.

Захід був проведений в ігровій формі і дав змогу розширити свої знання про традиції та звичаї німецького народу, а наприкінці заняття студенти презентували виготовлені власноруч вітальні листівки, календарі та вінок.

КиМУ КиМУ