Літературно-музичний вечір "Post Mortem"

27 жовтня 2015 року в Інституті журналістики КиМУ відбувся літературно-музичний вечір “Post Mortem”, організований Глуцькою А.І. – директором навчальної телестудії КиМУ, викладачем кафедри української і світової культури та літератур, в якому взяли участь студенти Коледжу та Університету II, IV курсів напрямів «Журналістика» та «Кіно-, телемистецтво».

Яке місце людини і яка її роль у суспільстві - саме ця ідея лягла в основу сценарію літературного вечора. В представленій імпровізації за творами Джорджа Оруелла, Рея Бредбері, Олдоса Хакслі, Євгенія Замятіна студенти створили вигаданий світ майбутнього, у якому людині відведена підпорядкована машинам роль. Вони не знають почуттів, все їх життя – це пристрої технічної доби, всі знання, накопичені людством, забуваються, спотворюється і, як наслідок, відбувається поступове втрачання реальності, відсторонення від реального життя. Дійство відбувалося в умовному міністерстві, лідери якого прагнули контролювати всі аспекти як громадського так і приватного життя громадян. «Зомбовані» працівники міністерства ходили не відриваючи очей від своїх гаджетів і не виявляли жодних почуттів, виконуючи деспотичні накази керівництва.

Post mortem nihil est (після смерті немає нічого), то чи варто руйнувати себе, здаватися тим ким ти не є насправді, заради чужих уявлень про ідеальний світ? Закінчився вечір словами Рене Декарта «Сумнів – ознака життя», які проголосив один із героїв імпровізації. Свобода волі, слова, вибору – ось пріоритети й цілі, за які варто боротися і стояти до кінця!

При цьому «пропагандистські» виступи чергувались із авторськими піснями А. Глуцької і А. Сокирки, а також гуртів «Наутилус», «Би2», «Агата Кристи», «Сплин». Глядачі пройнялися глибиною ідеї постановки, щирістю гри й непохитною позицією учасників.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ