Посол Таджикистану відвідав
Інститут міжнародних відносин КиМУ

22 жовтня 2015 року в Київському міжнародному університеті відбулася зустріч студентів і викладачів Інституту міжнародних відносин з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Таджикистан в Україні паном Холбобоєвим Ф.С.

У зустрічі також взяли участь працівники Посольства: пан Толібов Х.Б (радник), пан Джураєв М.Е. (другий секретар). Під час зустрічі з президентом Університету професором Хачатуряном Х.В. обговорювалися питання співпраці в галузі освіти, реалізації програми подвійних дипломів, збільшення кількості студентів Таджикистану для навчання в КиМУ. Нині їх менше 10 осіб, які навчаються на таких спеціальностях, як міжнародне право, міжнародні відносини та журналістика, а всього здобувають вищу освіту в українських вишах понад 400 громадян Таджикистану.

Пан Посол у своєму виступі зупинився на важливих подіях в українсько-таджицьких відносинах з моменту відкриття Посольства Таджикистану в Україні 2010 року. У відносинах між нашими країнами завжди існувало взаєморозуміння, а вивчення стану двосторонньої торгівлі показує, що основними продуктами імпорту з України є продукти харчування, кондитерські та лікарські вироби, сільгосптехніка, гідротурбіни, цемент, вагони, меблі. Основними статтями експорту з Таджикистану до України є хлопок, фрукти, овочі, сухофрукти. Детальніше Пан Посол зупинився на діяльності таджицької діаспори в нашій країні, зокрема, як приклад, розповів про діяльність господарства «С-Росток» Миколаївської області зі щорічним виробництвом понад 20 тисяч тонн овочевої продукції, яке очолює таджикистанець Тахір Садрідінов, і яке є одним із найкращих не тільки в області, але й в Україні.

Під час обговорення доповіді студенти цікавились навчанням українських студентів та діяльністю української діаспори в Таджикистані, перспективою створення спільних підприємств, інфраструктури для розвитку туризму та альпінізму, а також думкою пана Посла щодо подій у Сирії та діяльності впливу ІГІЛ на країни Середньої Азії.

На прощання студенти подякували пану Послу за візит і чудову лекцію, а він залишив свої враження від зустрічі в Книзі Почесних Гостей КиМУ.

Захід висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток» і газети «Постскриптум плюс».

КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ