Зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Португалії в Україні

5 березня 2015 року в Київському міжнародному університеті відбулась зустріч студентів Інституту міжнародних відносин (спеціальності - міжнародні відносини, міжнародне право), Коледжу КиМУ (спеціальність - правознавство), викладачів з Надзвичайним та Повноважним Послом Португальської Республіки в Україні пані Марія Кріштіна Серпа ди Алмейда, яка виступила з лекцією на тему: «Відносини України та Португалії: стан і перспективи розвитку».

У зустрічі взяв участь президент КиМУ, професор Хачатурян Х.В. Робоча мова зустрічі – англійська.

У своєму виступі Пані Посол зазначила, що дипломатичні відносини між Україною та Португальською Республікою встановлені 27 січня 1992 року і, станом на сьогодні, договірно-правова база українсько-португальських відносин нараховує 50 двосторонніх документів, 14 з яких носять міжнародний характер. Україна посідає важливе місце у зовнішньополітичних та економічних інтересах Португалії, як член Європейського Союзу (з 1986 року) Португалія підтримує євроінтеграційні прагнення України. «Сьогодні в Україні відбуваються історичні події, які повинні радикально змінити країну, життя українців. І для мене, як Посла європейської держави, надзвичайно важливо бути в цей час саме тут, у Києві, бути свідком творення нової сторінки в історії українського народу», - сказала пані Посол.

Останні роки економічні відносини між Україною та Португалією характеризуються зростанням обсягів двосторонньої торгівлі, яке було досягнуто за рахунок значного зростання експорту українських товарів на португальський ринок (продукти сільського господарства, продукція чорної металургії та мінеральне паливо, послуги зв’язку і транспорту) та португальських товарів (продукція з текстилю, взуття, хімічної промисловості) на український ринок.

Одним із важливих чинників, який визначає характер відносин між Україною та Португалією, є проживання на території Португалії близько 65 тисяч легальних українських громадян. Українські громадяни загалом позитивно сприймаються у суспільстві.

Розширюється практика встановлення прямих зв’язків між вищими навчальними закладами двох країн, зокрема - при зустрічі з президентом КиМУ проф. Хачатуряном Х.В. йшлося про поглиблення співпраці КиМУ та Лісабонського Інституту Камоеша, розширення вивчення португальської мови в Україні.

Після лекції пані Посол відповіла на запитання студентів: як ви оцінюєте сьогоднішню ситуацію в Україні?; яка роль української діаспори в соціально-політичному і культурному житті Вашої країни?; які практичні поради ви могли б дати українському уряду для успішного вступу до ЄС?; яка риса характеру є найголовнішою для дипломата?; чи існує серйозна опозиція правлячій політичній партії в Португалії? ті інші.

На прощання студенти подарували гості квіти та зробили спільні фотографії.

Зустріч висвітлювали журналісти газети «Постскриптум плюс» і телепрограми «Студентський квиток».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ