Знайомство слухачів підготовчого відділення КиМУ з історичними місцями стародавнього Києва

Студентські екскурсії історичними місцями стародавнього Києва вже стали традицією в Київському міжнародному університеті. Ось і 7 листопада 2015 року відбулася така екскурсія, у якій узяли участь студенти першого курсу Коледжу, а також слухачі підготовчого відділення КиМУ. Організатор – професор Панченко В.О., к.і.н.

Першою точкою маршруту екскурсії став славнозвісний Володимирський собор – мальовнича пам’ятка архітектури ХІХ століття, оздоблена розписами В. Васнецова і М. Нестерова, В. Котарбінського і М. Пимоненка.

Потім учасники походу зупинилися біля пам’ятника славетному історику, першому президентові незалежної України М.С. Грушевському. Оглянули знамениту альма-матер численних великих учених України – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, його головний корпус, споруджений у 1830-х роках Вікентієм Беретті. Віддали шану великому Кобзареві, побувавши в Шевченківському парку біля пам’ятника поету.

Далі Володимирська вулиця повела екскурсантів до найстарішої частини Києва – літописного Міста Ярослава. Студенти залюбки оглянули колишню головну браму міста – Золоті ворота. Їх вразила витонченість ансамблю перлини київського будівництва XI – XVIII століть – Софійського собору. Як і завжди, бойовим козацьким духом повіяло від спорудженого ще в далекому 1888 році пам’ятника Богдану Хмельницькому.

Андріївський узвіз привів мандрівників на дивовижний і химерний, як завжди, київський Поділ: Контрактова площа, пам’ятник полководцеві й меценату – гетьману Петру Сагайдачному, Братський монастир, де всіх вразив давній – початку ХІХ століття – сонячний годинник.

І, нарешті, завершилась екскурсія в гостинних залах Музею гетьманства – київської козацької садиби XVIII століття, де кожен поверх і стіна, здається, увібрали в себе героїчний дух українських лицарів.
За матеріалами професора Панченка В.О.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ