ІХ Всеукраїнський VІ Міжнародний конкурс-фестиваль
«Молоде телебачення» імені Вадима Чубасова

46 талановитих і молодих працівників українського телеефіру отрмиали можливість заявити про себе, взявши участь у ІХ Всеукраїнському VІ Міжнародному конкурсі-фестивалі «Молоде телебачення» імені Вадима Чубасова, що відбувся в Київському міжнародному університеті 22 - 23 травня 2015 року за участі та підтримки Національної спілки журналістів і Національної спілки кінематографістів України.

Фестиваль «Молоде телебачення» - прекрасна можливість для молодих телевізійників обмінятися професійним досвідом, а для студентів Інституту телебачення, кіно і театру КиМУ – це важлива частина навчального процесу. Цього року склад учасників досить різноманітний: серед сорока шести конкурсантів: 7 ОДТРК України (Вінницька, Полтавська, Волинська, Дніпропетровська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька), кіношколи – Перша національна школа телебачення в Україні «Прайм-Медіа», «Інтершкола» (Київ), «Суперстар» (Дніпропетровськ), Лодзинська вища кіно школа (Польща), російськомовна хвиля телебачення Пхукета (Таїланд), 2 програми були представлені студентами Київського міжнародного університету.
27 травня в Будинку кіно міста Києва відбулась урочиста церемонія нагородження переможців.

Рішенням журі Гран-прі фестивалю, приз імені Андрія Бенкендорфа отримала Катерина Муранова (студентка 4-го курсу Ін-ту телебачення, кіно і театру КиМУ) за роботу «Що всередині Джека Хадсона?». Гран-прі вручив переможниці відомитий український кінорежисер Роман Балаян.

Дипломи переможців у таких номінаціях отримали:

ІНФОРМАЦІЙНА ПРОГРАМА:

• Диплом І ступеня – цикл телепрограм «Економічний вісник», автор і ведуча-Тетяна Добровольська (Вінницька ОДТРК «Вінтера»);
  • Диплом ІІ ступеня – телепрограма «Невідомий Таїланд», автор- Юрій Чученко (Російськомовна хвиля телебачення Пхукета, Таїланд);
  • Диплом ІІІ ступеня – Валерія Матишнюк «На часі» («Інтершкола»).

ПУБЛІЦИСТИЧНА ПРОГРАМА:

• Диплом І ступеня - цикл телепрограм «Нам заповідано мужність», автор-Антон Юхимович (Хмельницька ОДТРК);
  • Диплом ІІ ступеня – документальна телепрограма «Анастасія Мудла», автор - Ольга Орел, оператор -Андрій Кравченко (Вінницька ОДТРК);
  • Диплом ІІІ ступеня – цикл програм «Ти молодий» (Полтавська ОДТРК «Лтава»).

ПІЗНАВАЛЬНА ПРОГРАМА:

• Диплом І ступеня – пізнавальна телепрограма «Музеї Волині»: «Старий Луцьк», автор сценарію- Олег Криштоф, режисер - Юлія Яцун (Волинька ОДТРК);
  • Диплом ІІ ступеня – пізнавальна телепрограма «Час ризику», автор і ведуча - Анна Франко (Інститут телебачення, кіно і театру КиМУ);
  • Диплом ІІІ ступеня – цикл телепрограм «1001 тур», автор і ведуча - Галина Гулько (Вінницька ОДТРК).

МУЗИЧНІ ВІДЕОКЛІПИ:

• Диплом фестивалю – Уляна Собець, виконавиця в музичному відеокліпі «Я малесенька лучанка» (Волинська ОДТРК).

ПРОГРАМНИЙ ПРОДУКТ:

• Диплом І ступеня – відеозаставка до програми «Red клуб» - Волинська ОДТРК;
  • Диплом ІІ ступеня – дирекція військово-патріотичного мовлення ТРК «Львів» за цикл військово-патріотичних заставок.

ПРОГРАМИ ДЛЯ ДІТЕЙ І МОЛОДІ:

• Диплом І ступеня – «Молодша сестра», кіношкола «Суперстар» студії авторських програм «Маяк» (місто Дніпропетровськ);
  • Диплом ІІ ступеня – пізнавальна програма для дітей «Віконечко», автор - Олена Карбівська (Вінницька ОДТРК);
  • Диплом ІІ ступеня – «Вечірня казка», ведучі Людмила та Софія Пиріг (Тернопільська ОДТРК);
  • Диплом ІІІ ступеня – телепрограма «Казки з торбинки» (Львівська ТРК).

СТУДЕНТСЬКІ ВІДЕОРОБОТИ:

• Диплом І ступеня – ігровий короткометражний фільм «Сон», автор - Єлизавета Радчук (Лодзинська вища кіношкола, Польща);
  • Диплом ІІ ступеня – документальний фільм «Історія маленького міста», автор – Артем Антоненко (студент магістратури Інституту телебачення, кіно і театру КиМУ);
  • Диплом ІІІ ступеня - постановочна короткометражка «Под мухой», автор Євгеній Савченко (Перша національна школа телебачення в Україні «Прайм-Медіа»)».

Вадим Чубасов - один із тих, хто заклав у 50-х роках основи сучасного телемовлення в Україні, був одним із засновників першої у країні кафедри телережисури, режисером-постановником перших телепрограм і вистав, натхненником програми "Надвечір'я", яку чверть століття на Першому Національному телеканалі вела його дружина Тамара Щербатюк - корифей українського телебачення, беззмінниий президент фестивалю, і , яка, на жаль, 14 травня 2015 р. пішла із життя. З наступного року організаторами фестивалю «Молоде телебачення» започатковано приз імені Тамари Щербатюк.

Сподівaємось, учасники та переможці фестивалю будуть так само глибоко знати і щиро любити телебачення, як Вадим Львович Чубасов і Тамара Володимирівна Щербатюк.
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ