українська

Участь студентів КиМУ в VII науково-практичній конференції “Модель ООН: Сканді - 2015”

КиМУ

З кожним роком роль ООН - міжнародної організації, яка покликана бути для всіх держав-членів гарантом миру і стабільності, значно посилюється в сучасних міжнародних відносинах. Модель ООН - синтез конференції та рольової гри, яка імітує засідання різних органів системи ООН з дотриманням реальних правил процедури. Щороку вона збирає сотні учасників, гостей і ЗМІ, адже є справжнім тренувальним майданчиком для майбутніх спеціалістів-міжнародників, який прищеплює навички ведення дипломатичних переговорів, публічних виступів, роботи з офіційними міжнародними документами.

27 – 29 листопада 2015 року команда студентів КиМУ взяла участь в VII Регіональній науково-практичній конференції “Модель ООН: Сканді – 2015”, що проходила в Скандинавській гімназії м. Києва. Тема заходу “Боротьба із політичною, соціальною та економічною кризами шляхом міжнародної кооперації” висвітлювалась на засіданнях органів системи ООН, де учасники моделі представляли різні країни і брали участь в обговоренні поточних питань.

Урочисте відкриття Генеральної Асамблеї розпочалося хвилиною мовчання в пам’ять про загиблих під час терактів 13 листопада у Франції. З вітальним словом до учасників конференції звернулися директор Скандинавської гімназії Тетяна Пушкарьова, голова секретаріату “Всеукраїнської молодіжної ліги” Педченко Наталія, асистент з публічної інформації Представництва ООН в Україні Тамара Береш. Також прозвучали відеопривітання від постійного представника України в ООН Юрія Сергєєва та від Генерального секретаря Московської Моделі ООН: MIMUN-2016 Олега Єгорова.

Під час конференції із промовою англійською мовою виступило понад 30 учасників - представників кожної команди, які представляли держави-члени ООН. Команда студентів і ліцеїстів КиМУ - Герасимович Анна, Рябишева Ксенія, Єрохін Максим, Бернацький Владислав, Цемко Діана, Овчиннікова Валерія – успішно представила Боліваріанську Республіку Венесуелла. Загалом, брали участь у моделі брали школярі, ліцеїсти та гімназисти м. Києва, Кірвоградської, Сумської, Черкаської, Криворізької та Запорізької областей і 6 команд студентів вищих навчальних закладів України. У межах регламенту конференції було проведено пленарні засідання комітетів ООН, на яких розглядались такі питання:

• Рада безпекиСтабілізація ситуації на Близькому Сході: заходи та пропозиції.
  • Економічна та соціальна радаСоціально-економічні проблеми демографічної політики.
  • Рада з прав людини - Захист прав людини в мирних протестах.
  • Продовольча та сільськогосподарська організація (ФАО)Міжнародна співпраця у сфері охорони генетичних ресурсів та біорізноманіття.
  • ЮНІСЕФПорушення прав дітей на територіях, охоплених військовими конфліктами.
  • Соціально-гуманітарна радаМіжнародна співпраця у розв'язанні проблеми торгівлі людьми та рабства.

Під час конференції працювали виставки «Голодомор. Голокост. ГУЛАГ.», «Витоки толерантності», «Анна Франк» та благодійний ярмарок, зібрані кошти якого підуть на лікування поранених бійців АТО.

Не менш довгоочікуваною подією для юних моделістів був і дипломатичний бал. Цьогорічний образ елегантно вбраних учасників у смокінги і довгі сукні прикрашали квітки, адже саме цим прекрасним творінням природи і був присвячений бал “Модель ООН: Сканді-2015”.

Завершенням конференції стало ухвалення резолюцій від кожного комітету та нагородження її учасників дипломами та цінними подарунками. Команда КиМУ отримала диплом “За успішну роботу та високу дипломатичну майстерність”. Сподіваємось, що кожен член команди зміг відчути як твориться світова політика, як живуть різні нації, як розв’язуються глобальні проблеми людства, адже саме це було метою науково-практичної конференції-гри.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ