ЛЕКЦІЯ ЕКСПЕРТА ЄС
«ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ»

6 жовтня 2015 року в Київському міжнародному університеті з лекцією «Європейський Союз в умовах сучасних викликів» («The modern challenges to the European Union») виступив експерт Європейського Союзу д-р Олів'є Ведрін. Слухачами були студенти спеціальностей міжнародне право, міжнародні відносини, країнознавство та журналістика. Робоча мова – англійська. Модератор зустрічі – професор Тіменко І.В., директор Ін-ту міжнародних відносин КиМУ.

Пан О. Ведрін не вперше відвідує Київський міжнародний університет. 29 вересня 2015 р. відбулася його зустріч з президентом університету, професором Хачатуряном Х.В., віце-президентом, професором Шумигорою Л.І., під час якої були підписані угоди по співпраці в межах спільних освітніх програм, зокрема МВА, з французьким університетом IPAC.

В бесіді з проректором з навчально-виховної роботи професором Данченко Т.В. була розглянута можливість пана О. Ведріна прочитати цикл лекцій для студентів-міжнародників на тему «Європейська інтеграція» («European Integration»), який би включав історичні аспекти ЄС, його розширення, інститути, економічні та політичні кризи, енергетична політика ЄС.

У своєму виступі перед студентами 6.10.15 пан О. Ведрін дав проаналізував інтеграційнийо процес ЄС, його сутність і реалії. Висвітлення знайшли і питання співпраці України та ЄС, досвід відносин країн, які не є членами ЄС у рамках ЄПС (Європейська політика сусідства) без формального входження до нього, стан відносин ЄС і Росії, зокрема – ставлення європейців до неправдивої інформації, яку поширюють ЗМІ Росії, щодо проявів расизму в ЄС стосовно мігрантів.

Під час дискусії, яка розпочалася після закінчення лекції, студентів цікавили питання розв'язання грецької кризи, питання безвізового режиму для українців, чи не є перешкодою до інтеграції те, що нині ЄС – це об'єднання 28 країн з населенням 500 млн. осіб, яке розмовляє понад 28 мовами, та ін.

Зустріч висвітлювалась журналістами телепрограми «Студентський квиток» і газети «Постскриптум плюс».

КиМУ КиМУ КиМУ