Майстер-клас до Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку

16 листопада 2015 р., з нагоди свята Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку, у Інституті телебачення, кіно і театру Київського міжнародного університету відбувся майстер-клас, присвячений пам’яті Чубасова В.Л. – відомого українського телережисера, батька українського телебачення, педагога й викладача КиМУ, засновника Міжнародного фестивалю «Молоде телебачення» та Щербатюк Т.В. – відомої української телеведучої, ведучої авторської програми «Надвечір'я» (Перший національний телеканал УТ-1).

Організатор - кафедра кіно-, телемистецтва КиМУ (в.о. зав. кафедри доцент Порожна С.Г., професор Мироненко М.О., доцент Десятник Г.О.). У заході взяли участь студенти I-ІІІ курсів університету спеціальностей «Журналістика» та «Кіно-, телемистецтво».

Серед запрошених гостей були дочка Вадима Львовича та Тамари Володимирівни - Щербатюк О.В., мистецтвознавець, кандидат філософських наук; Косіченко О.І. - головний режисер та Ігор Орловський - редактор програми "Надвечір'я" НТУ УТ-1; Гришай М. – випускниця Київського міжнародного університету, учениця Чубасова В.Л.

Гості теплими, добрими словами згадували Вадима Львовича, його безцінний внесок у розвиток телебачення України, у справу підготовки цілої плеяди фахівців українського телебачення, надаючи їм не тільки знання, а й розуміння важливості їх спеціальності. Вадим Львович та Тамара Володимирівна – це те покоління майстрів, яке присвятило українському телебаченню більше 50 років свого творчого життя. Тамара Володимирівна була першою українською журналісткою на телебаченні зі спеціальною вищою освітою. «В.Л. Чубасов - особистість енциклопедичного масштабу» - із захопленням згадує та з радістю ділиться зі студентами своїми світлими спогадами про співпрацю з такими видатними людьми Косіченко О.І.

Щербатюк Олена Вадимівна – дочка цієї знаменитої пари - протягом зустрічі демонструвала фрагменти програми з інтерв’ю відомих людей, присвяченої пам’яті Щербатюк Т.В., а також пам’ятні архівні фото. Із захопленням згадувала свого наставника, викладача Марина Гришай, за її словами він вчив студентів бути відповідальними, чесними у своїй журналістській справі, міняв людей і робив їх кращими. Саме Вадим Львович був засновником Всеукраїнського фестивалю «Молоде телебачення», головним завданням якого стала підтримка молодих талановитих телевізійників та кінотелематографістів України.

Можна з впевненістю сказати, що ця зустріч стала знаковою для наших студентів, адже вона яскраво продемонструвала нетлінність істинного телемистецтва і митців, які присвячують йому своє життя.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ