Круглий стіл на тему: «Антикорупційне законодавство України: стан та перспективи впровадження»

В українському суспільстві широко обговорюється тема корупції і ефективності проведення люстрації чиновників. Адже корупція великою мірою заважає нашій державі стати європейською країною, упроваджувати дієві закони і реформи, зробити відносини між інституціями прозорими і зрозумілими.

Круглий стіл на тему «Антикорупційне законодавство України: стан та перспективи впровадження», який проходив у Київському міжнародному університеті 29 квітня 2015 року і був організований доцентом Хачатурян Т.Х. (кафедра міжнародного права та порівняльного правознавства), мав на меті з’ясувати, чому корупція так поширилась в українському суспільстві незважаючи на велику кількість контрольних органів.

У роботі круглого столу взяли участь Петровець О.Ф. – депутат Київської міської ради, голова громадської організації «Свідомі», Вікторія Навроцька – керівник прес-служби цієї ж організації, студенти спеціальностей «Міжнародне право» та «Правознавство» Коледжу та Університету.

Пан Петровець ознайомив студентів із дієвим механізмом роботи організації «Свідомі», яка об’єднує близько 100 небайдужих експертів-юристів у боротьбі із корупцією, діяльність якої зосереджена на таких аспектах: системний аналізі і перевірка рішень Київради, її комісій і посадових осіб на наявність корупційного складника; виявлення й оприлюднення фактів корупції; контроль за діяльностю осіб, які мають владні повноваження; моніторинг державних закупівель в м. Києві та перевірка законності процедур їх проведення.

Результатом роботи організації стало блокування 80 незаконних і відверто корупційних рішень, виявлення близько 500 порушень різного рівня під час проведення тендерів і недопущення до влади Києва корупціонерів старої системи.

Гості відповіли на запитання студентів, які на кінець зустрічі переконалися, що у власному місті кожен може зробити власний внесок у боротьбу з корупцією, основними ворогами якої є розголос правдивої інформації та впевнене протистояння людей старій системі.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ