КОНКУРС ПОЕТИЧНОГО ПЕРЕКЛАДУ «FIRST FIG»

30 вересня 2015 року з нагоди Міжнародного дня перекладача відбувся конкурс поетичного перекладу серед студентів Інституту лінгвістики та психології. Майже 30 студентів I—IV курсів спеціальності «Переклад» змагалися за звання «Кращий перекладач КиМУ». Проведення подібних заходів – це багаторічна традиція інституту лінгвістики.Попереду Дні французької, німецької, східних мов.
Організатор заходу – кафедра германських мов та перекладу КиМУ (завідувач кафедри – професор Кінщак О.М.).
Майбутні перекладачі з захопленням використали можливість продемонструвати свою перекладацьку майстерність. Завданням учасників був переклад віршів американських поетів Едни Міллей (Edna St. Vincent Millay) та Роберта Фроста (Robert Frost). І конкурсанти блискуче справилися зі своїм завданням.
КОНКУРС ОЦІНЮВАЛО ЖУРІ У СКЛАДІ:
• Гарник І.В – директор Інституту лінгвістики і психології, професор;
• Кінщак О.М – завідувач кафедри германських мов та перекладу, к.філол.н., професор;
• Лавриненко О.О. – к.філол.н. доцент кафедри германських мов та перекладу;
• Борисенко Ю.А. – доцент кафедри германських мов та перекладу.
Переможцями стали:
I місце – Манькова М.Д., студенка IV курсу;
II місце – Хроменко А.О., студентка II курсу;
III місце – Рибенок І.О., студентка IV курсу.
Під час урочистого вручення грамот переможцям конкурсу професор Кінщак О.М. підкреслив відмінний рівень перекладу, зокрема, звернув увагу на критерії перекладу, які брались до уваги членами журі: наближеність до оригіналу, поетичність, емоційність, естетика та ін. До самого кінця церемонії професор зберігав інтригу: спочатку зачитав вірші в перекладі переможців і лише потім назвав їхні імена. Бурними оваціями учасники конкурсу привітали переможців.

Dear students, future translators,
Congratulations on the International Translation Day!

КиМУ КиМУ КиМУ