ХХ Міжнародна науково-практична конференція
«Європейський вибір України в контексті безпекових викликів та сучасних реалій»

14 березня 2015 року в Київському міжнародному університеті відбулась ХХ міжнародна науково-практична конференція «Європейський вибір України в контексті безпекових викликів та сучасних реалій», у якій взяли участь науковці Болгарії, Словаччини, Чехіїї, Грузії, Нігерії, Польщі, Пакистану, науковці КиМУ, дванадцяти вищих навчальних закладів України, зокрема: КНУ ім. Т. Шевченка, НУ «Львівська політехніка», Харківський регіональний інститут держуправління, Львівський державний університет фізичної культури, НПУ ім. М.П. Драгоманова, КНУБА, НТУ України «КПІ», КНУКіМ, Український державний університет фінансів і міжнародної торгівлі, НУ біоресурсів і природокористування України та почесні гості: президент КиМУ, професор Хачатурян Х.В.; доктор церковно-історичних наук, проректор Православної Богословської Академії УПЦ КП Отець Віталій Клос; заслужений працівник освіти України, професор Левківський К.М.; український письменник Іван Драч.

Модератор конференції (д.п.н., проректор з наукової роботи Київського міжнародного університету) професор Некряч А.І., відкриваючи пленарне засідання конференції, наголосила, що до дослідження теми «Європейський вибір України в контексті безпекових викликів та сучасних реалій» спонукає наковців процес глобалізації, виклики і загрози нового типу, які вимагають розглядати їх на новому рівні, не в військовій площині, а сучасні темпи розвитку міжнародних подій вимагають постійного аналізу, перегляду, доповнення та конкретизації теоретичних і прикладних розробок у сфері міжнародних відносин.

У своєму вітальному слові президент КиМУ професор Хачатурян Х.В. підкреслив, що 2014-2015 н.р. є роком 20-річчя Київського міжнародного університету і за цей період його професорсько-викладацький склад зробив вагомий внесок у дослідженні актуальних міжнародних процесів. Хачатур Володимирович відзначив кращих, нагородивши грамотами за їх багатогранну роботу в інноваційній, науково-педагогічній, громадській, соціально-культурній діяльності, спрямованій на підвищення авторитету Київського міжнародного університету як на національному так і на міжнародному рівнях.

У своїх виступах почесні гості підкреслили значення тематики досліджень. Отець Віталій Клос передав учасникам конференції вітання і благословення від Його Святості Патріарха Філарета, зазначивши, що формування духовності українців є запорукою майбутніх перемог і досягнень України; Левківський К.М. наголосив на важливості освітянських реформ, які сприятимуть інтеграції української освіти в європейський простір; Драч І.Ф. відобразив своє бачення розв'язання проблем корупції в країні, бездіяльності посадовців у поетичній формі, зачитавши «Академічне послання».

На пленарному засіданні висвітлювались такі теми:

• Європейський та міжнародний досвід підготовки фахівців (д.т.н., професор Самотокін Б.Б., КиМУ);
  • Україна між Сходом і Заходом, уроки історії (к.і.н., професор Іванченко Р.П., КиМУ);
  • Психотехнологія війни в Період першої світової війни (к.пед.наук, професор Пилипенко О.І., КиМУ);
  • Творчий потенціал журналіста: психологічний аспект (к.і.н., професор Кривошея Г.П., КиМУ);
  • Особливості використання засобів мовленнєвої економії в текстах діалогів (д.філол.н., професор Шульгіна В.І., КиМУ);
  • Енергетичні витоки педагогіки оптимізму (д.філос.н., професор Кудін В.О., КиМУ);
  • Україна на перехресті нового цивілізаційного вибору: міфи та реальності (д.п.н., професор Некряч А.І., КиМУ).

У роботі 10 секцій взяли участь 138 науковців, за матеріалами конференції підготовлено 20-й випуск збірника наукових праць КиМУ «Проблеми державного будівництва в Україні». Роботу конференції висвітлювали журналісти газети «Постскриптум плюс» та телепрограми «Студентський квиток».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ