Філософсько-педагогічна імпреза «Золота осінь
Миколи Івановича Пирогова»

Бути щасливим щастям інших – ось справжнє щастя, ось життя земний ідеал.
Я безкорисливо присвятив все своє життя служінню істині і Батьківщині.
М. Пирогов

25 листопада 2015 року виповнюється 205 років від дня народження Миколи Івановича Пирогова. Знайомству з життям і діяльністю М.І. Пирогова, видатного філософа, вченого, педагога, геніального лікаря та громадського діяча і була присвячена філософсько-педагогічна імпреза «Золота осінь Миколи Івановича Пирогова», яка відбулась 19 листопада 2015 р. в Ліцеї міжнародних відносин № 51 м. Києва (директор – Шевцова С.М.).

У заході, крім педагогічного колективу Ліцею, взяли участь представники Академії педагогічних наук України, Печерської районної у м. Києві держадміністрації, управління освіти та інноваційного розвитку Печерського району, посольства КНР в Україні, навчальних закладів-партнерів із міст Маріуполя, Первомайська, Польщі та Києва. Київський міжнародний університет був представлений Чучковською О.М., керівником центру інформації та міжнародних зв’язків, групою студентів театрального відділення (майстерня народного артиста України Сомова Л.М., викладач акторської майстерності, режисер-постановник Демченко В.П.).

Перед початком заходу відбулася зустріч Чучковської О.М. з учнями 9–11 класів Ліцею, під час якої вони отримали інформацію щодо напрямів підготовки у КиМУ, новацій вступної кампанії 2016-го та були запрошені до участі у ХVII Всеукраїнській олімпіаді з базових дисциплін, яка відбудеться в університеті в межах програми «Школа-КиМУ: партнери в освіті» 28 листопада 2015 р.

Відкриваючи філософсько-педагогічну імпрезу, директор Ліцею №51 Світлана Михайлівна Шевцова представила керівників 5 творчих груп, кожна із яких мала презентувати Миколу Івановича Пирогова як людину, як хірурга, як педагога, чиї ідеї актуальні в сучасній освіті, як філософа та як місіонера і громадянина. На сцені в образі Пирогова М.І. час від часу з'являвся студент КиМУ Антон Архипенко. Він цитував його думки, які перекликаються з сьогоденням:
«Для коренного преобразования чего бы то ни было нужны не одни новые законы, а новые люди… Первое и главное условие прогресса есть твердая вера в образовательную, творческую силу человеческой личности»;
«Быть, а не казаться – девиз, который должен носить в своем сердце каждый гражданин, любящий свою родину. Служить правде как в научном, так и в нравственном смысле этого слова. Быть человеком»;
«Без вдохновения нет воли, без воли нет борьбы, а без борьбы –ничтожество и произвол»;
«Без здравого смысла все правила нравственности ненадежны».

У своїх виступах члени груп недноразово звертались до творів Миколи Івановича, зокрема «Щоденник старого лікаря», виступи супроводжувалися прекрасною комп’ютерною презентацією та піснями, грою на піаніно, скрипці, танцями, пластичними композиціями у виконанні ліцеїстів і студентів Київського міжнародного університету.

Імпреза закінчилася фінальною піснею «Світ без війни!» автором і композитором якої є українська співачка і композитор Катерина Комар.

Можна з упевненістю сказати, що подібні заходи прекрасна платформа для нових ідей, залучення людей, насамперед молоді, до неоціненної спадщини видатних особистостей, що сприятиме розв'язанню проблем і викликів, які постають перед громадянським суспільством сьогодні.

КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ