Дендропарк «Софіївка» очима студентів
економічного факультету КиМУ

Важко всидіти вдома, коли в природі почала хазяйнувати чарівниця-осінь – барвиста, яскрава і романтична пора року. Восени саме час відпочити дружньою сім'єю чи просто втекти з міста, щоб знайти душевний спокій. Тому 26 вересня 2015 р. студенти економічного факультету Київського міжнародного університету вирішили залишити всі турботи хоч на день і здійснити романтичну екскурсію до Уманського державного дендрологічного парку «Софіївка»!

Софіївка – це перлина світового масштабу, яка претендує на внесення до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. За своєю красою, вишуканістю, грандіозністю та мальовничістю Софіївка не поступається кращим зразкам садово-паркового мистецтва світу: Версальському палацовому парку, Потсдамському королівському парку Сан-Сусі, петергофським садам і паркам.

На честь уманського парку навіть називають планети (планета під номером 2259 з 1985 року офіційно носить назву «Софіївка»), йому присвячують твори (Станіслав Трембецький, поема «Zofiowka»).

Студенти з задоволенням поділилися власними враженнями від поїздки з однокурсниками.

Андрій Гладун:
«…відвідав Софіївку вперше, все вразило: від задуму її творців зробити наочну ілюстрацію до поем Гомера «Іліада» та «Одісея», де кожна композиція мала виражати ідею міфу або якоїсь події до атмосфери романтичності, яка охоплює кожного, хто відвідує це місце».

Ревенко Христина:
«…крім історії заснування Софіївки (1796 р. - подарунок польського магната Станіслава Потоцького своїй коханій дружині Софії), найбільше мене вразили водоспад і «Долина Велетнів», камінні гроти, «Іонічне море», «Партерний амфітеатр» і «Мала Швейцарія».

Рубан Настя, Левківський Іван:
«…Софіївський парк хочеться відвідувати знову і знову, при будь-якій погоді він прекрасний. Насолоджуючись красою природи та шедеврами скульптури й архітектури, часом не віриться, що все це – витвір рук людських, який неможливо описати, а краще побачити, відчути, усвідомити й увібрати в себе».

Камнева Юлія:
«…Поїздка до Умані, день, проведений у дендропарку, та отримані враження наша група ніколи не забуде. Треба врахувати ще, що серед нас була іменинниця, Устименко Надія, яку ми всі привітали тортом зі свічками. Софіївка стала для нас місцем гармонії природи, мистецтва й кохання!»

Наша країна – просто казкова. Ви певні, що все про неї знаєте? В Україні знайдеться і пустеля, і гірські каньйони, місця для цікавого пішохідного туризму і нерекламовані ніким закинуті історичні пам’ятки. Знайдіть для себе цікаве місце для відпочинку у вихідні або під час канікул!

КиМУ КиМУ КиМУ