Міжнародний день театру в КиМУ

27 березня весь світ відзначає Міжнародний день театру, започаткований 1961 року у Відні IX конгресом Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО. Упродовж багатьох століть театр лишається своєрідним художнім відображенням земного буття, храмом людської душі, даруючи незабутні миті прекрасного, життєву енергію і натхнення, адже, як писав Микола Гоголь, «театр – це така кафедра, з якої можна багато сказати світу Добра».

Студенти театрального відділення Київського міжнародного університету, майбутні актори драматичних театрів, відзначили це чудове свято своїми постановками, представивши до перегляду три вистави: яскравий та розкішний «Тартюф» Мольєра (III курс, режисер - Юрій Кочевенко, заслужений діяч мистецтв України), спектакль-казка «Чарівна перлина Адельміни» (ІІ курс) і феєрична комедія «Дамський кравець» (режисер заслужена артистка України - Людмила Лимар). До перегляду вистав, окрім студентів Ліцею, Коледжу, Університету, були запрошені також абітурієнти спеціальностей «журналістика», «театральне мистецтво», «кіно,- телемистецтво», учасники пробного творчого конкурсу, що проходив цього дня в КиМУ.

«Театр – творець почуттів, емоцій і світогляду глядача. Він формує почуття гумору та естетичного смаку аудиторії і за це несе відповідальність», зазначила директор Інституту телебачення, кіно і театру, заслужена артистка України Ніна Ільїна, вітаючи колег, майстрів професійної сцени, студентів, а також майбутніх служителів Мельпомени, із професійним святом.

Кульмінацією дня стали творчі проби майбутніх артистів. Атмосфера доброзичливості, підтримки, побаченого високого рівня володіння студентами-театралами акторською технікою – усе це справило враження на майбутніх студентів і стало запорукою успішного проходження конкурсу, дало змогу продемонструвати володіння голосом, жестами, дикцією, розуміння жанру і стилю твору, що підготували.

Хоча театральне відділення Київського міжнародного університету дуже молоде, відбулось лише 3 випуски бакалаврів, проте ми пишаємося своїми випускниками, які поповнили театральні трупи багатьох театрів України, а саме:

• Вадим Куценок, Юрій Раєвський - Театр юного глядача;
  • Денис Бортний – Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки;
  • Землянухин Андрей, Герасименко Яна – Київський академічний Молодий театр;
  • Ярослава Наумова - Мюзикл «Комільфо»;
  • Надія Ільченко – засновниця театру «Тисячоліття», у якому працюють ще 10 випускників КиМУ.

День завершився, завіса опущена, а радість і захоплення залишаться в серцях глядачів.

У Міжнародний день театру ми бажаємо майстрам сцени, молодим акторам, студентам, усім, хто хоче пов'язати своє життя з мистецтвом, натхнення, цікавих постановок і аншлагів на всіх виставах! Зі святом!

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ