Участь науковців КиМУ в заході СШ №187 до Дня
української писемності та мови

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада, а за православним календарем — це ще і день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Свято української мови – це свято нашого скарбу, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, адже саме мова віддзеркалює душу народу, його історію, культуру, традиції.

6 листопада 2015 р. у СШ № 187 м. Києва саме цій даті було присвячене свято, на яке було запрошено українського мовознавця, письменника, перекладача, автора підручників з української мови, професора Київського міжнародного університету Ющука І.П., члена спілки письменників України, поета Дмитра Павличка та директора СЗШ № 309 м. Києва — Тимошенко О.О.

Професор Ющук І.П. привітав учнів, вчителів зі святом, зазначивши, що мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків. На завершення свого виступу Іван Пилипович процитував відомого українського письменника П. Мирного: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почування». Після урочистої лінійки, враховуючи відповідальний період у житті випускників шкіл, а саме, підготовка та здача ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання знань), Іван Пилипович провів майстер-клас для учнів 11 класів на тему: «Пунктуація в підготовці до ЗНО».

Емоційним і патріотичним був виступ поета і громадського діяча Д. Павличка. Він закликав не нехтувати українською мовою, плекати її й берегти, зауважив, що найяскравішим проявом мови є народні пісні і їх не варто забувати. Павличко Д.М. провів для учнів 9 класів урок на патріотичну тему «З Україною в серці».

Справжньою окрасою заходу була презентація роботи літературної студії імені Т.Г. Шевченка «Джерела пружно б’ють». Талановиті школярі читали власні вірші про мову, Україну, життя.

На завершення святкової лінійки пролунали вірші В. Сосюри, відомі кожному українцю: Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.