День грузинської мови в Одесі

14 квітня - особливий день для кожного грузина, саме цього дня 1978 року грузинська мова набула статусу державної згідно з конституцією Соціалістичної Республіки Грузія.

В знак поваги до культури й традицій Грузії 14 квітня 2015 року в конференц-залі «Модерн» в місті Одеса, представники грузинської діаспори святкували День грузинської мови (організатор - Грузинський обласний культурно-освітній центр «Іберія» за підтримки Генерального консульства Грузії у м. Одеса, Генеральний консул - Манучар Цоцонава).

Почесним гостем фестивалю став директор НДІ філології (у минулому НДІ сходознавства) Київського міжнародного університету, д. філол. н., проф., академік Мушкудіані О.Н., який виступив з доповіддю «Грузино-українські літературно-художні взаємовідносини».

Грузин за походженням, пан Мушкудіані є автором понад 200 наукових статей, 8 монографій, протягом багатьох років займався перекладом творів українських авторів, серед яких літературна спадщина Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки. Професор - гордість вітчизняної науки. Його вагомий внесок в українську культуру - яскравий приклад дружби та співпраці наших братніх народів.

У промові, Олександр Несторович зазначив: «Відносини між Україною та Грузією формувались ще за часів Київської Русі. Нас об’єднують схожі моральні та духовні цінності, спільні проблеми й виклики, національна ідентифікація, боротьба за демократію, становлення державної єдності та збереження культурних цінностей».

Спираючись на тісні зв'язки, що вибудувались історично, сподіваємось, що заходи такого рівня й надалі сприятимуть дружнім відносинам, добросусідству і взаємовигідному співробітництву між нашими народами та країнами.

Детальніше

КиМУ КиМУ