Участь студентів КиМУ у заходах до Дня Європи

День Європи – свято, що відзначається в країнах Євросоюзу 9 травня, в Україні ж – щорічно з 2003 року у третю суботу травня. Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії і Туреччині).

Беручи участь у заходах 16 травня 2015 р., що протягом дня проходили на Михайлівській площі у Києві, кожен зміг відчути себе справжнім європейцем.

Знімальна група програми «Студентський квиток», яку готують студенти Київського міжнародного університету і, яка транслюється на 17 телевізійних каналах України, протягом дня вела зйомки урочистої частини свята, спілкування з головою КМДА Віталієм Кличком, екс-міністром культури України Євгеном Нищуком, а також основних розважально-спортивних заходів: флеш-моб, велопробіг «MediaCup», танцювальної зарядки «Funup», зони тематичного «StreetArt», де молодь випробувала себе на фізичну міцність, підтримуючи тим самим заклик братів Кличко: "Життя - це безкінечний рух. Зупинятися - немає часу", які, відкинувши всі стереотипи, вражали присутніх своїми граціозними рухами під сучасну музику прямо на сцені.

В межах святкування Дня Європи інформаційною кампанією "Будуймо Європу в Україні" представництва ЄС в Україні була організована дискусія під назвою "Що Україна, Київ можуть дати Європі?", активними учасниками якої стали студенти Київського міжнародного університету спеціальностей міжнародні відносини та міжнародне право разом з викладачами: к.ю.н., доцент Тамара Хачатурян, викладач – Валерій Алексанян. Представники місцевої громади - бізнесмени, культурні діячі, освітяни, експерти – обговорювали питання розвиту столиці України, його майбутнього і чим саме цікава Україна для Європи. Мета заходу була досягнута, з'явилось розуміння того, що європейська інтеграція можлива на рівні індивідуальних історій людей, компаній, організацій тощо.

Євроінтеграція - це та тема, до якої не можна бути байдужим, а насамперед молоді. Це зовсім інший рівень побудови життя в цілому, до якого прагне сучасне покоління. Саме інтеграційні процеси у вищій школі, специфіка навчання у європейських університетах і переваги для молоді в отриманні дипломів як українських, так і європейських вишів є одним із напрямків міжнародної діяльності КиМУ.

За останні 10 років 6 проектів університету отримали фінансування Європейської комісії, лекції професорів європейських вишів, дипломатів та представників ОБСЄ, ООН в Україні, телемости, скайп-тренінги стали частиною навчального процесу.

Поєднання української та європейської освіти - це саме той шлях, який дає нашим випускникам можливість зайняти гідне місце в суспільстві та забезпечити високий рівень життя у майбутньому. Саме тому Київський Міжнародний університет з 1 червня 2015 року розпочинає набір на програму подвійних дипломів: Київського міжнародного університету та Центрально-Європейського університету (Словаччина) у напрямі міжнародних відносин зі спеціалізацією з права, економіки, туризму та інформації. Переваги цієї програми полягають у відсутності сертифікатів ЗНО при вступі, в отриманні диплома європейського зразка за 3 роки навчання на бакалавраті в КиМУ і Центрально-Європейському м. Скаліца.

День Європи нагадав усім українцям, що Україна багата на таланти і має все для того, щоб жити по новому, по європейськи.

За матеріалами Вікторії Бережної (4 курс Інституту журналістики КиМУ)

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ