ХХ Міжнародна конференція молодих вчених і студентів «Європейський вибір України: сучасні виклики та реалії».

28 квітня 2015 року у Київському міжнародному університеті відбулась ХХ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених і студентів «Європейський вибір України: сучасні виклики та реалії». Організатори заходу – науковий відділ та студентське наукове товариство університету (професор Некряч А.І., доцент Самойлов О.Ф).

У роботі конференції взяли участь почесні гості: Хачатурян Х.В. – президент Київського міжнародного університету; Мороз О. О. - український політик та громадський діяч, голова Верховної Ради України 2-го та 5-го скликання; Ващук Ф.Г. - ректор Центрально-Європейського університету м. Скаліца (Словаччина); Місталь О.Г. - директор Української школи мистецтв при посольстві України у Франції; Патрісія Гарньє - муніципальний радник мера м. Баньоль де Л'орн (Франція); Удовиченко В.П. – міський голова м. Славутич від 1994 до квітня 2015 року, а також студенти й аспіранти КиМУ, старшокласники, члени Київської Малої Академії Наук (МАН), близько 300 учнів шкіл м. Києва. Усього в роботі пленарного засідання взяли участь понад700 молодих дослідників.

Модератори пленарного засідання – професор Некряч А.І. та доцент Самойлов О.Ф.

З вітаннями до учасників конференції виступили Мороз О.О., Удовиченко В.П., Місталь О.Г., Професор Хачатурян Х.В. здіснив нагородження членів студентського наукового товариства Ліцею, Коледжу та Київського міжнародного університету за успіхи в науковій діяльності та з нагоди 20-річчя від дня заснування Університету, було оголошено вітання від Комітету науки та освіти Верховної Ради України.

На відміну від минулих років, пленарному засіданню 28.04.15 передував тиждень науки у КиМУ (21.04.15–27.04.15), під час якого функціонували 15 секцій, у яких взяли участь 580 молодих науковців, 15 членів МАН м. Києва, дослідження представили 178 доповідачів.

Велику допомогу студентам університету в дослідженні науково-політичних проблем, зовнішньоекономічних питань, входження України до європейських структур, вивченні досвіду формування інституційної структури ЄС надають науковці НДІ глобалізації та європейської інтеграції Київського міжнародного університету, який було засновано 2007 року як структурний підрозділ університету.

У роботі пленарного засідання конференції в он-лайн режимі взяли участь ректор Центрально-Європейського університету (ЦЄУ) професор Ващук Ф.Г. та студенти (ЦЄУ), зокрема, Даніела Голод з доповіддю на тему "Право на освіту, як основне та невід"ємне право людини. Реалії практики ЄС".

З виступом на тему «Міжнародна трудова міграція та її соціально-економічні наслідки для України» виступила Гладкова Поліна, переможець ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт учнів МАН України, учениця ліцею «Наукова зміна».

Робочими мовами, як пленарного засідання так і наукових секцій були українська та англійська мови. На пленарному засіданні 4 виступи були представлені англійською мовою, а саме:

• Мусієнко Світлана - докторант Вищої школи економіки в м. Прага (Чехія) «Good Governance in Eastern Partnership Policy: perspectives and challenges for Ukraine»;
  • Шевченко Володимир - студент 4-го курсу відділення Міжнародні відносини КиМУ «UN`s participation in regional conflicts and problems of its reformation»;
  • Бєлєнков Іван – студент 3-го курсу Інституту міжнародних відносин КиМУ «The Asian Tigers and dragons: components of Asian and Pacific countries success»;
  • Енгоуе Патріс - студент 4-го курсу Інституту журналістики КиМУ (Камерун) «European integration: view of the foreign student».

У своїх виступах студенти та учні, усі, як один, підтримали євроінтеграцію, як головний зовнішньополітичний пріоритет України, реалізація якого дає змогу досягти прогресу в усіх сферах життєдіяльності суспільства і держави, включаючи вищу освіту, її злиття з освітнім простором Старого Світу.

Доповіді учасників конференції буде опубліковано в науковому збірнику КиМУ «Молодий будівничий України». Хід науково-практичної конференції висвітлювали журналісти 5 Каналу, програми «Студентський квиток» та газети «Постскриптум плюс».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ