Відео-тренінг доктора психології Кембриджського коледжу (США)

24 травня 2014 року в Київському міжнародному університеті відбувся Скайп-тренінг Олени Черепанової (США), відомого у світі спеціаліста щодо травм і кризових інтервенцій, доктора психології Кембриджського коледжу та Массачусетської школи професійної психології (МА) в межах глобальної програми «Лікарі без кордонів» (США).

Д-р Олена Черепанова має великий практичний досвід роботи з людьми в кризових ситуаціях, а саме: Чорнобиль, землетрус у Вірменії, військові події в Косово, Ліберії, Руанді, що знайшло відображення в її 40 книжках.

Організатори – Інститут психології та соціально-політичних наук КиМУ (директор – професор Пилипенко О.І., завідувач кафедри психології – професор Абрамян Н.Д.). Захід проводився на виконання рішення Колегії Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА від 12 березня 2014 року щодо Стабілізації соціально-психологічного клімату в навчальних закладах Києва. Учасники – студенти та викладачі Інституту.

Мета тренінгу – знайомство з етико-професійними нормами та сучасними стандартами роботи психолога з людиною у стані критичної ситуації. Тренінг проходив безпосередньо з Бостона (США) протягом 6 годин з використанням скайпу.

Під час тренінгу студенти мали змогу познайомитись із такою тематикою:

• концепція кризи і первинна кризова інтервенція;
  • основні принципи першої психологічної допомоги, які нині визнані в США (FEMA), Міжнародним Червоним Хрестом і Всесвітньою Організацією Здоров'я в межах глобальної програми «Лікарі без кордонів»;
  • оцінка ризиків та антикризове управління;
  • запобігання, передбачення кризових стресів, допомога студентам, працівникам, батькам та ін.

Учасники тренінгу мали змогу отримати відповіді пані Олени на запитання:

• Як підготувати людину до можливих травм, стресів і чи це допоможе їй легше перебороти стрес?
  • Які є ефективні психологічні методи допомоги людині у випадку смерті близьких людей?
  • Що таке культурна травма і як з нею впоратись?
  • Яка специфіка надання психологічної допомоги соціопатам (люди, які ігнорують права людини, норми суспільства).

У тренінгу взяли участь 60 студентів і викладачів Київського міжнародного університету спеціальності «Психологія», з них 29 найактивніших отримають сертифікати Психологічного центру Олени Черепанової (США).

Після закінчення тренінгу було проведено анкетування учасників щодо його якості, отримані результати показали найвищий рівень якості.

На думку студентів, тематика актуальна, оскільки психологічні травми – це поширені явища у взаємодії людини з навколишнім середовищем, властиві як для дітей, так і для дорослих, а їх подолання людиною вимагає допомоги психолога.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ