Зустріч із головою підкомітету Комітету ВР України з питань європейської інтеграції Тарасюком Б.І.

2 жовтня 2014 року відбулася зустріч студентів і викладачів Київського міжнародного університету з народним депутатом України, головою підкомітету Комітету ВР України з питань європейської інтеграції Тарасюком Борисом Івановичем. Тема зустрічі та лекції Бориса Івановича: «Зовнішня політика України на сучасному етапі».

Тарасюк Б.І. – переконаний прихильник прозахідної орієнтації та європейської інтеграції, відомий в Україні дипломат (міністр закордонних справ 1998–2000 рр. та від лютого 2005 до січня 2007 року).

У виступі Тарасюка Б.І. знайшли висвітлення питання зовнішньої політики України в період після Майдану, після Революції Гідності; аналіз політичної системи останніх 4 років, відносин і ролі Росії в економічному та політичному житті країни; проблеми взаємодії Україна-Російська Федерація за сучасних умов і реальних причин, які призвели до розв’язання агресії Росією на сході України та анексії Криму; відносини Україна-НАТО та існуючі проблеми щодо вступу до цієї організації; пріоритети українсько-американських відносин.

Зустріч була надзвичайно цікавою, викликала жваву дискусію, студенти й викладачі (понад 600 осіб) змогли отримати відповіді на запитання:

• Наскільки реальною є перспектива запровадження безвізового режиму України з ЄС навесні 2015 року?
  • Чи є гарантії, що до влади в результаті виборів не прийде нова банда політиків?
  • Які реформи нині мають бути впроваджені в Україні для ліквідації існуючих корупційних схем?
  • Наскільки вагомою є роль дипломатії в умовах глобалізації? Її роль збільшується чи зменшується?
  • Які перспективи розвитку східноазійського вектора зовнішньої політики України? та інші.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти газети «Post Scriptum+» та телепрограми «Студентський квиток».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ