Зустрічі з успішними випускниками КиМУ: Світлана Шлапак, адвокат TolTops Solicitors (Великобританія)

Упроваджена впродовж 20 років стратегія міжнародної діяльності в Київському міжнародному університеті прискорює процес становлення випускників як висококваліфікованих сучасних фахівців, якими пишається Київський міжнародний університет і які успішно працюють у посольствах України, у юридичних і трансконтинентальних компаніях, поповнили ряди науковців у галузі юриспруденції, філології, економіки, несучи в собі часточку КиМУ і підтверджуючи мудрі слова: «Найщасливіші люди – це не ті, які мають усе найкраще, але ті, які беруть усе найкраще з того, що мають».

10 листопада 2014 року студенти спеціальностей переклад, право, міжнародне право, коледжу Київського міжнародного університету зустрілися з випускницею 1999 року  тогочасного лінгвістичного факультету Міжнародного інституту лінгвістики і права – МІЛП (з 2002 р. – Київський міжнародний університет) Шлапак Світланою, яка, отримавши ґрунтовну підготовку з англійської мови в КиМУ, ставши ще й володарем стипендії на навчання у Великобританії, закінчила Вулверхемптонський і Вестмінстерський університети (Лондон, Великобританія) і додатково здобула фах юриста.

Сьогодні Світлана Юріївна – член Юридичного товариства Великобританії, Асоціації адвокатів з імміграційного права, практикуючий адвокат компанії TolTops Solicitors (Лондон). У 2014 році вона стала членом екзаменаційної комісії, відповідальної за роботу Імміграційної акредитаційної системи Юридичного товариства Великобританії, в обов’язки якої входить також прийом іспитів у адвокатів з імміграційного права для отримання акредитації Юридичного товариства. Перед початком зустрічі зі студентами відбулася її бесіда з президентом КиМУ, професором Хачатуряном Х.В. та віце-президентом університету, професором Шумигорою Л.І., які добре її пам’ятали як активну студентку, відмінницю. Модератор зустрічі – професор Данченко Т.В., проректор з навчально-виховної роботи.

Виступ Світлани справив враження на студентів, у ньому звучали позитивні спогади про студентські роки у МІЛП, інноваційні підходи в навчальному процесі тих років, які викликали бажання вчитись, глибока повага до професорсько-викладацької команди на чолі з професором Хачатуряном Х.В. і гордість за свою Альма-Матер.

Вона відверто розказала про труднощі, які потрібно було подолати, навчаючись, працюючи у Великобританії, зокрема, звернула увагу студентів на ті життєві уроки, які, на її думку, треба долати кожному, хто прагне досягти мети: не втрачати віри в себе, постійно працювати над собою, перемагати, не опускати руки ні за яких обставин. У виступі звучала інформація про специфіку підготовки фахівців у Великобританії, про систему роботи англійських вишів з роботодавцями (написання резюме, запитів на фірму, компанію, підготовка для проходження інтерв’ю), що надзвичайно сприяє працевлаштуванню випускників, а також значення університетських курсів з ораторського мистецтва, де студенти вчаться простим технікам спілкування, завдяки яким скованість, ніяковість зникають, а навпаки, перемагає впевненість, віра в себе, що стає неоціненим внеском для майбутнього фахівця будь-якого напряму підготовки.

Студентів також цікавили питання: чи відчувала вона прояви дискримінації стосовно себе як під час навчання, так і працюючи в юридичній сфері?, що спонукало її поїхати за кордон?, які існують правила для студентів-іноземців щодо отримання роботи після закінчення університету? та інші.

На закінчення зустрічі пані Шлапак зізналась, що мріє викладати у вищому навчальному закладі, пообіцяла знайти час і приїхати прочитати лекції студентам КиМУ з імміграційного права, а також, що мрією її життя є написання книги, над якою вона вже працює.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ