Необхідні кроки на шляху до Української мрії: лекція Павла Шеремети

28 жовтня 2014 року відбулася зустріч студентів Київського міжнародного університету з Шереметою Павлом Михайловичем, відомим українським економістом, засновником Києво-Могилянської бізнес-школи, екс-міністром економічного розвитку і торгівлі України.

Тема зустрічі – «Необхідні кроки на шляху до Української мрії».

У зустрічі взяли участь студенти спеціальностей «менеджмент», «міжнародна економіка», «міжнародні економічні відносини» та «міжнародні відносини».

У своєму виступі Павло Михайлович проаналізував сучасний стан економіки України, акцентувавши увагу на тому, що вона є хворою і її діагноз – дефіцитозалежність: дефіцит внутрішній, фіскальний і дефіцит зовнішній – платіжного балансу і, очевидно, що такий її стан не дає ніякого шансу наздогнати європейські країни. При цьому питання корупції, стара парадигма мислення, бюрократія в державних органах не сприяють розвитку чесного і прозорого бізнесу.

Програму люстрації, на думку П. Шеремети, варто проводити не тільки серед чиновників, а й серед цілих структур в Україні. Скорочення управлінських структур на 50%, на його думку, приведе тільки до позитивного результату. За той період, що він очолював міністерство економіки, був прийнятий новий закон про державні закупівлі, який зробив цей процес прозорішим.

Студентів цікавили питання щодо створення в країні електронного уряду за прикладом естонського варіанта, залучення освіченої молоді до роботи в оновлених держструктурах, на що Павло Михайлович підтвердив, що така тенденція є. В урядових структурах уже працюють випускники українських вишів, які додатково отримали освіту в школах економіки, бізнесу та управління європейських і американських університетів. Як приклад були названі випускники Києво-Могилянської академії, які працюють в урядових структурах після закінчення Гарвардської школи бізнесу та державної школи управління Джона Кеннеді (США).

Учасників зустрічі цікавили також питання збереження оптимального співвідношення професіоналів і молодих державних службовців під час люстрації, а зважаючи на досвід роботи гостя за кордоном (навчався на Заході, працював в Азії), що потрібно зробити в Україні, щоб вона повторила шлях НІК (нових індустріальних країн) і чи можливо це взагалі з нашою ментальністю і рівнем свідомості.

КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ КиМУ