Семінар освітян «Партнерство в освіті – запорука успіху»

26 лютого 2014 року в межах програми «Школа-КиМУ: партнерство в освіті» у Київському міжнародному університеті відбувся семінар освітян Святошинського району м. Києва на тему «Партнерство в освіті – запорука успіху», організований адміністрацією СЗШ №140 за сприяння КиМУ. У роботі семінару взяли участь директори всіх середніх навчальних закладів району, Інституту педагогіки НАПНУ (Засєкіна Т.М. – заступник директора з науково-експериментальної роботи), проректори КиМУ: з питань розвитку університету (професор Некряч А.І.), з довузівської підготовки (професор Рудаківська С.В.). Під час роботи семінару його учасники зазначили, що співпраця школи і ВНЗ,  їх динамічний розвиток - це вимога часу, адже вони  є запорукою підвищення якості освіти  на всіх рівнях.

Партнерство СЗШ №140 і КиМУ знайшло відображення у виступі та комп’ютерній презентації директора школи Семенюк О.Є., зокрема, у таких напрямах, як участь в інтелектуальних проектах – “Судові дебати”, “Ерудити правознавства”, “Creative-media”, “Зірка телебачення”, конкурсі наукових робіт “Універсіада”, олімпіадах з базових дисциплін (...Така співпраця сприяє комплексному розвитку, самореалізації, формуванню особистості, яка може працювати на результат, забезпечує необхідні умови для розвитку творчої особистості, психологічного і фізичного комфорту...).

Засєкіна Т.М. (Ін-т педагогіки НАПНУ) зупинилась на Концепції профільного навчання в старшій школі, адже профільне навчання є одним з ключових напрямків модернізації й удосконалення системи освіти й передбачає реальне і планомірне оновлення школи старшого ступеня, урахування інтересів, нахилів і здібностей кожного учня, зазначивши, що в 2013-2014 навчальному році вже 5 шкіл міста Києва почали працювати за новими програмами з окремих дисциплін.

У виступі доктора політичних наук, професора Некряч А.І. знайшов відображення аналіз сучасної ситуації в суспільстві, яка, на думку Анастасії Іванівни, може бути стабілізована в межах реалізації трьох формул:

• компроміс + консенсус, помножені на довіру, гарантії і патріотизм;
  • збереження цілісності країни через консолідацію суспільства, солідарну відповідальність кожного і всіх разом за майбутнє;
  • підтвердження легітимності влади на всіх рівнях через вибори.

Розкриваючи тему семінару, Анастасія Іванівна запропонувала організувати Дні шкіл Святошинського району в КиМУ.

Професор Рудаківська С.В. акцентувала увагу учасників семінару на поглибленні співпраці в межах програми «Школа-КиМУ: партнери в освіті» з урахуванням новітніх освітніх тенденцій, а саме: створення профільних класів, спецкурсів, відкриті лекції, майстер-класи, наукове консультування науковців університету, педагогічні семінари, ігрові тренінги, інтелектуальні проекти, а також ознайомила гостей з сучасною потужною матеріальною базою Київського міжнародного університету: конференц-зала для проведення відеолекцій, телемостів, Центр міжнародного права, криміналістичний полігон, навчальні теле- та радіостудія та інші спеціалізовані кабінети.

Семінар закінчився приємним сюрпризом для його учасників від студентів IV курсу театрального відділення Ін-ту телебачення, кіно і театру КиМУ (акторська студія заслуженого артиста України О. Роєнка), а саме спектаклем «Одруження Бальзамінова» за мотивами п’єси О. Островського.

Хід роботи семінару висвітлювали журналісти газети «Post Scriptum +», телепрограм «Студентський квиток», «Свіжий погляд».

КиМУ КиМУ КиМУ
КиМУ КиМУ