День української писемності в СШ №187 м. Києва

9 листопада відзначається День української писемності. Це – видатний день для філологів, адже саме він знаменує зародження письма.

Не втратила нагоди урочисто відзначити цей день й школа №187 Cолом'янського району м. Києва (директор – Сидоренко І.А.). На свято було запрошено багатьох видатних діячів, сфера діяльності яких насамперед пов’язана з рідним словом. Не оминула ця подія й Київський міжнародний університет: у межах проекту «Школа – КиМУ: партнери в освіті» до участі в заході був запрошений професор Ющук Іван Пилипович. Він – не лише один з найкращих викладачів української мови, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри слов’янської філології та загального мовознавства КиМУ, але й письменник, автор підручників з української мови, перекладач, автор наукових праць з методики викладання української мови, а також лауреат Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка (2014 рік). У виступі Іван Пилипович зупинився на необхідності збереження і збагачення рідної мови, адже саме вона і є національною гідністю країни. А після урочистої лінійки професор Ющук І.П. провів майстер-клас для учнів 9-11 класів, у ході якого ознайомив їх зі своїми працями.

У заході також взяли участь Галина Яблонська (народна артистка України), Кирило Вадимович Стеценко (внук видатного українського композитора Кирила Стеценка, також композитор, видатний скрипаль та викладач), Василь Василашко (український поет, журналіст), Грабовенко Людмила (заступник головного директора видавничого дому, заступник головного редактора газети «Справи сімейні», член Національної спілки журналістів України, Відмінник освіти України) та багато інших. У виступах гостей неодноразово зачіпалися не тільки мовознавчі теми, але й шевченкознавство.

Після закінчення майстер-класу на всіх чекав цікавий концерт, який підготували учні та вчителі 187-ї школи, і, який викликав незлічену кількість позитивних вражень та знань.

Опісля завершення свята, на запитання: «Який спосіб, на Вашу думку, є найкращим задля збереження рідної мови?», Ющук Іван Пилипович скромно відповів: «Найкраще – мислити на ній та постійно нею розмовляти».

За матеріалами Шевченко Вікторії,
студентки ІІ курсу Інституту журналістики КиМУ