Зустріч студентів КиМУ із незалежною українською журналісткою п. Руденко Г.Ф.

8 грудня 2014 року відбулася зустріч студентів Інституту журналістики (директор – професор Кривошея Г.П.) та Коледжу КиМУ (директор – доцент Судак І.І., спеціальність «Видавнича справа та редагування») із незалежною українською журналісткою Руденко Г.Ф., яка друкується в таких газетах української діаспори в США, як «Національна трибуна», «Закордонна газета», «Нова газета», «Свобода», «Міст» та інші.

Гостю студентам представила соратниця по перу професор Іванченко Р.П. (завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики КиМУ)

Темою зустрічі став досвід самої Галини Фомівни щодо специфіки роботи журналіста за кордоном, зокрема у Сполучених Штатах Америки. Українська діаспора – одна з найструктурованіших діаспор США, яка об’єднується навколо церков, громадських організацій, що дозволяє проводити системну, послідовну і впорядковану роботу серед громади. Найктивнішими, на думку пані Руденко, є члени діаспори в м. Чикаго.

Галина Фомівна зазначилаила, що патріотична свідомість, шанобливе ставлення до культури, символіки, повага до України завжди були на високому рівні серед громадян США українського походження. Події в Україні останнього року, організація акцій на підтримку українців, матеріальна, гуманітарна допомога членів діаспори довели це в повній мірі, і найбільше цьому сприяють правдиві й актуальні репортажі в газетах української діаспори.

Як стало відомо, Донеччина є батьківщиною пані Руденко, тож події на Сході України, значення особливостей інформаційної війни в сучасних умовах, власні пропозиції гості щодо необхідних реформ і структури створення нового уряду стали темою обговорення і дискусії.

Пані Руденко відповіла на запитання студентів щодо можливості, в перспективі стажування студентів КиМУ в Америці, чи є відмінності в роботі вітчизняних і зарубіжних журналістів, представники яких організацій в Америці активно підтримують боротьбу за незалежність України, чи спілкуються між собою члени української і російської діаспори в Америці та інші.

Галина Фомівна закінчила зустріч, прочитавши рядки власного вірша, який був написаний 19 лютого 2014 року, присвячений Героям Небесної Сотні:

Народе мій, стою перед тобою на колінах,
У боротьбі міцніє дух і тіло вже нетлінне!
І не забути ворогам
Ненависть, силу, гнів народу.
І вічна слава тим борцям,
Що піднялися за свободу.

Ще дві години до світанку.
Ворожий «Беркут» наступає.
Але ми вистоїм до ранку.
Нас жодна сила не здолає.

І кожен щось зробити може,
Коли боронить честь і волю.
І хай Господь нам допоможе
Здобути людям кращу долю.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ