Візит надзвичайного й повноважного посла королівства Швеції в Україні до КиМУ

10 грудня 2014 року студенти Інституту міжнародних відноси, журналістики та Юридичного інституту Київського міжнародного університету взяли участь у зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Швеції в Україні паном Андреас фон Бекерат.

Тема виступу шведського дипломата «Відносини Україна-Швеція-ЄС: стан і перспективі розвитку» була надзвичайно пізнавальною та оптимістичною для студентів і через 20 хвилин перейшла у формат дискусії. Зустріч проходила тільки англійською мовою.

У своєму виступі пан Посол зазначив, що протягом останнього року він має змогу порівняти Україну до Майдану і Україну сьогоднішню: хоч зміни ідуть повільно, але країна рухається вперед. Тема розмови стосувалася пріоритетів міжнародної політики Швеції в Україні – розвитку громадянського суспільства і ринкової економіки, співпраці між Україною та Швецією, яка має широкі економічні інтереси не лише у сфері сільського господарства України, а й в IT-бізнесі, енергетиці, зокрема у галузі енергозбереження.

За його словами, шведські підприємці готові збільшити інвестиції в українську економіку, оскільки вважають її дуже перспективною.

Швеція, як чинний член Європейського Cоюзу, усіляко підтримує прагнення України до євроінтеграції (… тісніша інтеграція до ЄС створить в Україні підґрунтя для важливих реформ. Адаптація законодавства до стандартів ЄС іноді може бути болісною. Але з долученням до цих стандартів кожної нової країни ми спостерігаємо як зростає добробут і покращення життя простих громадян у цих країнах. Проте найважливіше, що тісніша інтеграція з ЄС гарантуватиме Україні впровадження європейських цінностей, а українці зможуть відчути переваги демократії та справедливості…).

На думку пана Посла, крім змін українського законодавства, eпровадження нових законів і реформ, найважливішим лишається для України знищення корупції. Звичайно, конфлікт на Донбасі ускладнює цей процес, Україна сьогодні не контролює частину своїх східних кордонів, що ще й може уповільнити впровадження безвізового режиму зі Шенгенською зоною.

26 листопада 2014 року Швеція ратифікувала Угоду про Асоціацію України з Євросоюзом і уряд заявив про щорічне виділення Україні 25 млн. євро для проведення та підтримки реформ, а також надання гуманітарної допомоги регіонам Донбасу, які постраждали від бойовиків.

Варто зазначити, що гість був приємно вражений хорошим володінням студентів англійською мовою, оскільки це збільшує можливості для студентських обмінів, для безбар'єрної комунікації наших народів.

Зі свого боку студентів цікавили такі запитання, як: чи впливають санкції проти Росії на економіку Швеції; що стало причиною призупинення низку проектів Швецією в Україні після анексії Криму; експорт якої шведської продукції є найбільшим в Україну; чи викликало проведення Євро-12 в Україні певним відкриттям нашої країни для шведів, чи збільшився інтерес і кількість туристів до нашої країни; чи є можливість для студентів-міжнародників пройти практику в посольстві Швеції в Україні; у чому секрет багаторічної стабільності Швеції у світі та ін.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти 5 каналу, газети «Постскріптум плюс».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ