Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні пана Сівачека Юрая

Серед багатьох напрямів діяльності Київського міжнародного університету програма розвитку міжнародних зв’язків одна із важливих. За останні 10 років університет відвідали та виступили з лекціями посли 29 країн. Значення таких зустрічей важко переоцінити, оскільки знайомство з політичним, економічним та суспільним досвідом країн світу, культурним життям і національними традиціями є надзвичайно корисним для підготовки майбутніх дипломатів.

У межах цієї програми 12 листопада 2014 року відбулася зустріч студентів-міжнародників, майбутніх дипломатів і викладачів КиМУ з Надзвичайним і Повноважним Послом Словацької Республіки в Україні паном Юраєм Сівачеком. У зустрічі взяли участь також президент КиМУ – професор Хачатурян Х.В., радник посольства Словаччини – пан Генрих Сасай. Робоча мова зустрічі – російська.

Тема лекції, яку пан Посол прочитав студентам: «Відносини Словаччини та України, стан і перспективи розвитку».

Перед початком зустрічі гості отримали інформацію про те, що університет з 2004 року є активним учасником європейських проектів за програмою Європейського Союзу Темпус. За цей час 6 проектів КиМУ отримали фінансування Європейської комісії, під час виконання яких 100 студентів і 15 викладачів пройшли стажування й вивчали зарубіжний досвід за програмами академічного обміну, брали участь у конференціях, семінарах в університетах-партнерах проектів. В університеті обладнано клас відеоконференцій, який використовується для проведення лекцій європейськими викладачами, теле- і відеомостів, створено ресурсний центр Університету. Однією з нових і популярних в абітурієнтів є спільна програма подвійних дипломів з п’яти спеціальностей Київського міжнародного університету та Центрально-Європейського університету (Словаччина). Це програми з міжнародних відносин, міжнародних відносин і права, міжнародних відносин та економіки, міжнародних відносин і туризму, менеджменту.

У своєму виступі пан Посол зазначив, що Україна була однією з перших країн світу, яка визнала державну незалежність Словацької Республіки, що сталося 1 січня 1993 р. Нині Словаччина допомагає і передає Україні власний досвід європейської та євроатлантичної інтеграції, зокрема, пройдений нею шлях внутрішньої трансформації, адаптації національного законодавства до стандартів Євросоюзу. У цьому контексті має значення активна співпраця українських та словацьких експертів, зокрема – у межах проекту «Національний конвент України щодо ЄС».

З огляду на економічні потенціали України та Словацької Республіки існують суттєві резерви для активізації торговельно-економічної співпраці в найперспективніших напрямках: ринок енергоресурсів, сфера транзитних перевезень між Європою та Азією, оскільки наші країни є транзитними країнами з розвиненою транспортною інфраструктурою, а також сектор автомобілебудування.

Після виступу пана Посла зустріч проходила в межах дискусії, студентів цікавили запитання: реверс газу в Україну – це питання комерційне чи все-таки більш політичне?; газовий оператор Словаччини Eustream оголосив конкурс серед постачальників додаткових об'ємів газу в Україну за реверсним маршрутом, як це може вплинути на відносини Словаччини і РФ?; як останні події змінили уявлення європейців про Україну?; чи вважаєте Ви, що агресивна політика Москви щодо України загрожує стабільності всієї Європі?; які якості найвагоміші для справжнього дипломата? та інші, на які вони отримали професійні відповіді.

На прощання студенти подарували пану Послу квіти, ювілейну книгу «Київський міжнародний університет – 20 років до успіху!».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ