Зустріч студентів КиМУ з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Послом Вайдотасом Вербою

2 грудня 2014 року в Київському міжнародному університеті відбулася зустріч студентів спеціальностей міжнародні відносини, міжнародне право та переклад з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Послом Вайдотасом Вербою.

Тема лекції пана Посла: «Завдання Координатора проектів ОБСЄ в Україні» («Tasks of OSCE Project Coordinator in Ukraine»).

У зустрічі взяли участь президент університету, професор Хачатурян Х.В., науково-педагогічні працівники, студенти, які незабаром поповнять ряди політичної еліти України. Робочою мовою зустрічі була англійська.

У своєму виступі пан Посол розповів про діяльність ОБСЄ в світі і, зокрема, у нашому регіоні, про взаємовідносини ОБСЄ з ООН, НАТО, основні ознаки сучасного світового порядку та системи міжнародних відносин, а також зазначив, що метою діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні є підтримка зусиль країни спрямованих на те, аби її закони, структури та процеси відповідали вимогам і ознакам сучасної демократичної держави, створювали безпечніше середовище для її громадян.

В Україні Координатор ОБСЄ реалізує проекти, які стосуються широкого спектру питань, таких як правова реформа; освіта в сфері прав людини; боротьба з організованою злочинністю, тероризмом та торгівлею людьми; контроль за озброєннями та реформування збройних сил; захист довкілля; правоохоронна діяльність та безпека кордонів; свобода ЗМІ; вибори; належне урядування та ґендерна рівність.

Після лекції розпочалось активне її обговорення, студенти ставили багато запитань щодо конкретних заходів ОБСЄ у зв’язку з ситуацією в Україні, їх цікавила думка Посла щодо того, як нова українська влада співпрацює зі структурами ОБСЄ і чи відчувається її прагнення до змін на краще, можливо з іншого зовнішнього огляду, які його особисті відчуття віри в оновлення України після Революції Гідності, адже вона принесла тисячі жертв, біженців, кризу у всіх сферах життя. Студенти отримали відповіді також на такі запитання:

• В Україні ЗМІ – це інструмент обслуговування олігархічних інтересів. Що таке вільні ЗМІ?;
  • Чи не є економічна блокада східних регіонів України після офіційного невизнання виборів від 02.11.14 прямим порушенням прав людини?;
  • Які наслідки для інших держав світу може мати українська криза?;
  • Одна з проектних ідей ОБСЄ щодо України - «Національний діалог», що стартував 20 березня 2014 року. Як Ви оцінюєте стан та перспективи його реалізації? та ін.

Візит Координатора проектів ОБСЄ до Київського міжнародного університету висвітлювали журналісти 5-го каналу, газети «Post Scriptum+» та телепрограми «Студентський квиток».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ