Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Грузії в Україні пана Міхеїла Уклеба

12 лютого 2014 року в Київському міжнародному університеті відбулася зустріч студентів Інститутів міжнародних відносин, журналістики та лінгвістики, викладачів з Надзвичайним та Повноважним Послом Грузії в Україні паном Міхеїлом Уклеба, який виступив з лекцією на тему: «Відносини України та Грузії: стан та перспективи розвитку». У зустрічі взяли участь також аташе з питань культури Посольства пан Зураб Топурія, спеціаліст з консульських питань пан Давід Куртанідзе.

Під час зустрічі з президентом КиМУ професором Хачатуряном Х.В. були обговорені питання співпраці університету з провідними вищими навчальними закладами Грузії, навчання грузинських студентів у КиМУ, обміну студентами, впровадження спільних програм підготовки фахівців.

Пан Посол зазначив у виступі, що обмін візитами на високому рівні протягом останніх років, зокрема Міністра закордонних справ України пана Л. Кожари, є прикладом активного політичного діалогу між офіційними Києвом та Тбілісі, які залишаються один для одного важливими регіональними партнерами.

На сьогодні двосторонні торговельно-економічні відносини між нашими країнами розвиваються досить активно: двосторонній товарообіг у 2013 році склав біля 792 млн. дол. США. Україна зацікавлена у подальшому розвитку відносин з Грузією, планується збільшення товарообігу до 1 млрд доларів на рік.

В культурно-гуманітарній сфері склалися теж плідні зв’язки: підтримується співпраця між вищими та середніми навчальними закладами обох країн: близько 200 молодих людей Грузії отримують вищу освіту в вузах України. Успішно розвивається туризм, наприклад, у 2013 році 125 тис. українців відвідали Грузію та 51 тис. грузин подорожували до України. З лекції пана Посла студенти дізнались багато нового про культурні заходи, які проводить посольство Грузії в різних містах України: виставки, презентації, фестивалі.

Після закінчення лекції протягом 40 хвилин пан Посол відповідав на запитання студентів: «Наскільки світова криза, на Вашу думку, вплинула на економіку Грузії?»; «Чи змінилась зовнішня політика Грузії по відношенню до України після обрання нового президента Георгія Маргвелашвілі?»; «Як засоби ЗМІ Грузії висвітлюють події, які відбуваються в Україні? Чи підтримується грузинами український Майдан?»; «Які завдання стоять перед Послом, зокрема Грузії, під час його перебування в Україні?» та ін.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти студентської телепрограми «Студентський квиток» та газети «Post Scriptum +».

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ