Представники Корпусу Миру США в Україні в Київському міжнародному університеті

27 лютого 2014 року студенти II-IV курсів Інституту лінгвістики Київського міжнародного університету, майбутні перекладачі, зустрілися з представниками Корпусу Миру США в Україні. Тема зустрічі «Традиції і символіка» передбачала знайомство, обмін думками, враженнями щодо традицій і символіки, що існують в Україні та США. Організатор – кафедра германських мов (завідувач – к.ф.н., доцент Ольховська Н.С., модератор – професор Лутковська Н.М). Робоча мова зустрічі – англійська.

Корпус Миру США в Україні заснований 1992 року, коли український Президент Леонід Кравчук та американський Президент Джордж Буш підписали двосторонню угоду про започаткування Корпусу Миру США в Україні.
Мета: допомагати громадянам України шляхом надання компетентних спеціалістів для задоволення існуючих потреб у технічній кваліфікації; сприяти кращому розумінню американців українцями; сприяти кращому розумінню українців з боку американців.
Американські добровольці живуть і працюють пліч-о-пліч з українцями протягом двох років, обмінюючись досвідом та започатковуючи стосунки, які можуть тривати все життя.

Учасники зустрічі – американці Джон, Емілі, Кату, Джейсон – уже четвертий місяць мешкають у Києві, приїхали зі штатів Айова, Міссурі, Канзас. Усі мають вищу освіту, фахівці з комп’ютерних технологій, менеджменту торгівлі, телебачення та графічного дизайну. Перебуваючи в Києві, вони співпрацюють зі школами, коледжами, університетами, допомагають українським школярам і студентам набути навичок володіння англійською мовою, що допоможе їм досягти успіху як у подальшій освіті, так і в майбутній кар'єрі.

Зустріч розпочалася з презентації студентами КиМУ найпоширенішої символіки, яка здебільшого зустрічається в українській вишивці і базується на знаннях історії, фольклору та етнографії, а саме: дерево калини, виноградна лоза, квітка лілії, освячення маку, знаки Води, Сонця та ін.

Дискусія між студентами та гостями була дуже насиченою, у запитаннях і відповідях знайшли відображення такі теми, як сприйняття американцями українських традицій, враження від спілкування з молоддю, значення ролі сім'ї, друзів для життя людини, особливо, якщо вона живе в невеликому місті. Із відповідей гостей з'ясувалось, що символом штату Канзас є соняшник, не завжди в посмішці американця є відвертість, українці більш чесні у своїх ставленнях один з одним: якщо приємна тобі людина, ти їй посміхаєшся, якщо ні – похмуріший, українська кухня здорова і смачна (борщ, вареники, сало), перебувати в Києві приємно і вони хотіли б залишитися подовше тут.

Американські гості відповіли на запитання щодо можливості у США випускникам університетів отримати роботу, у яких випадках і за якими спеціальностями вони прагнуть отримати диплом магістра, а за якими досить диплома бакалавра, щодо їхніх хобі, уподобань, ставлення до спорту та ін.

Головне, що враження американських гостей від Києва, українців дуже позитивні, вони захоплені красою та історичними пам'ятками міста, легкістю спілкування з молоддю, серед якої надзвичайно велика кількість гарно володіє англійською мовою.

Зустріч пройшла в дружній атмосфері, закінчилася спільними фото і планами на майбутні зустрічі.

КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ КиМУ